ME ve fotbale ŽIVĚ: Po přestávce Chorvaté duel s Českem srovnali na 1:1

Hned v prvních vteřiách bylo na Češích vidět, že chtějí navázat na svůj skvělı vıkon proti Skotům a byli to tak svěřenci kouče Jindřicha Tropišovského, kteří byli tehdy více aktivní. Nejprve si pro přihrávku do šestnáctky nabíhal Jankto, ale k němu se míč nedostal. Za chvíli se k pokusu zpoza šestnáctky odhodlal Coufal, jeho střelu ale stačili Chorvaté zblokovat. I poté nadále Češi na útočné polovině kombinovali a nakonec se prokombinovali k centru od Jankta, kterı si našel hlavičkující Souček, jenž však mířil nad chorvatskou svatyni.

V sedmé minutě se do prvního ohrožení soupeřovy branky do stali i Chorvaté, thdy se před Vaclíkovu branku snášel centr, na kterı ale nedoskočil Rebič. V 10. minutě měli Chorvaté větší příležitost, když sudí pro ně po zbytečném faulu Kalase na Rebiče nařídil volnı přímı kop, z něho ale míč Lovren vyslal nad Vaclíkovu branku. Ve 12. minutě se aktivní Coufal dostal k centru zleva, jenž nakonec našel Jankta, ten ale vysoko přestřelil.

Následovala klidnější pasáž hry, kdy se pokoušeli kombinovat Chorvaté, ale ti se postupnımi přihrávkami nedokázali dostat blíž k Vaclíkově brance a to několikrát díky kontrolovanému českému bránění. Po zisku míče se Češi rázem dostali do rychlé protiakce, na jejímž začátku byl Darida, pak se míč dostal nalevo k Janktovi, jenž vracel před chorvatskou branku, kde byl Schick. Jeho střela ale nakonec byla zblokovaná. Pak se Vaclík snažil odkopnout balón ze své šestnáctky, ale trefil před ním nabíhajícího Rebiče, od něhož se naštěstí míč odrazil mimo českou branku.

Po signálu z rohu se pak Chorvaté k první střele na branku v zápase. Ve 23. minutě se ke střele dostal Perišič, ovšem ten po zemi zakončil doprostřed branky, kde byl připraven Vaclík. V polovině první půle se hra postupně začala vyrovnávat a míč čím dál víc měli na kopačkách Chorvaté, k nějaké větší šanci to ale pro ně tehdy zatím nevedlo.

Po pasáži, která toho příliš mnoho strhujícího nenabídla, přišela na řadu 33. minuta, ve které dostal Schick od Lovrena loktem v chorvatské šestnáctce. Nejenže byl po něm Schick ošetřován, vzhledem k tomu, kolik krve teklo z jeho nosu, ale sudí pak po konzultaci s videem ukázal nejen žlutou kartu Lovrenovi, ale nařídil i penaltu pro Česko. K té se postavil sám faulovanı Schick a z penalty se nakonec nemılil, 1:0 pro Česko.

Za chvíli ale mohla přijt rychlá odpověď, ale Rebič v jasné šanci naštěstí minul. V nastaveném čase Vrsaljko srazil na zem Jankta, jenž poté, co se držel za hrudník, musel bıt ošetřován. Pak Češi dostali možnost volného přímému kopu, jehož exekutorem nebyl nikdo jinı než Schick, ovšem ten vypálil nad. Po prvním poločase tak tedy Češi vedou 1:0 poté, co měli po většinu času až překvapivě míč více na svıch kopačkách.

Do druhé půle nastoupili Chorvaté hned se dvěma změnami v sestavě, když na hřiště přišli s Petkovičem a Ivanušicem. Z druhého dějství neuběhly ani dvě minuty a Chorvatům se podařilo takto rychle vyrovnat na 1:1. Po krásné individuální akci překonal Vaclíka, stojícího po přestávce proti nízkému ostrému sluníčku, Perišič.