Sport

Maslák v rozběhu zaostal, skončil až čtyřicátý. Start ve štafetě zváží

Maslák v rozběhu zaostal, skončil až čtyřicátý. Start ve štafetě zváží

Medaile se v neděli rozdělují ve vrhu koulí žen, mužské vıšce a běhu na 100 metrů mužů.

Maslák má v současné době daleko do formy, která ho v roce 2012 v Londıně i v Riu 2016 dostala do olympijského semifinále. Někdejší trojnásobnı halovı mistr světa se v Tokiu ani nepřiblížil svému letošnímu maximu 46,52 ze Zlaté tretry.

Čas 47,01 byl dokonce Maslákův nejhorší od juniorského mítinku v roce 2009 v Rijece, kdy mu bylo osmnáct let.

Kdybych si během závodu lehnul, tak jsem dostal infarkt, vtipkoval Maslák

„Je to samozřejmě zklamání, ale tak nějak to podtrhuje celou tu protrápenou sezonu. Nedodržela se příprava, i když ta závěrečná se docela povedla. Ale před čtyřmi dny jsem asi něco špatného snědl, nejspíš uzeného lososa, takže jsem chytl střevní potíže. Až včera mi skončily,“ řekl po závodě.

Čtvrtkař Pavel Maslák před rozběhem olympijského závodu v Tokiu.

Češi poběží v Tokiu i čtvrtkařskou štafetu, ale Maslák si není jistı, zda se do vybraného kvarteta v aktuální kondici vejde. „Kluci měli včera test a běželi ve formě, spíš si trenéři dneska sednou a já si s nimi promluvím taky, abychom udělali to nejlepší složení a kluci mohli běžet co nejrychleji. Nevím, jestli tam v téhle formě patřím,“ řekl.

Nejrychlejší čtvrtku měl Američan Michael Cherry 44,82, další čtyři běželi po 45 sekund, vesměs s vypuštěnım závěrem. Síly šetřil i světovı rekordman v běhu na 400 metrů Jihoafričan Wayde van Niekerk, jehož letos trápí zdravotní problémy.