Martincová v Birminghamu postupuje, Karolína Plíšková v Berlíně dohrála

Plíšková letos na Pegulaovou nestačila ani na turnajích v Dauhá, Dubaji a v Miami.

Devětadvacetiletá česká jednička, která měla v úvodním kole volnı los, vstoupila do travnaté části sezony ztrátou podání.

Proti neoblíbené soupeřce sice dokázala nakročit k obratu a ujala se vedení 4:2, v závěru úvodního setu ale přišla ještě dvakrát o servis. Ani ve druhé sadě nedokázala rychlı brejk potvrdit a po čtyřech prohranıch gamech v řadě jako poslední česká zástupkyně ve dvouhře skončila.

První ročník berlínského turnaje měla původně v plánu i Petra Kvitová, kvůli zranění kotníku z Roland Garros ho ale nakonec vynechala. V prvním kole vypadly Markéta Vondroušová a Karolína Muchová.

Tereza Martincová v Birminghamu pátou nasazenou Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska zdolala 7:6, 4:6, 6:2 a v součtu s dvěma koly kvalifikace už vyhrála čtvrtı zápas.

Martincová přitom mohla duel s šampionkou Roland Garros z roku 2017 rozhodnout ve dvou setech. Vedení 4:2 ve druhém setu ale nedotáhla a po čtyřech ztracenıch gamech v řadě dovolila soupeřce vyrovnat. Ve třetí sadě už ale další zaváhání nedopustila a po téměř dvou a půl hodinách proměnila první mečbol.

Ve čtvrtfinále v Birminghamu doplnila Marii Bouzkovou, která si postup zajistila už ve středu. O první semifinále na trávě, kterım by si rovněž vyrovnala kariérní maximum na okruhu WTA, se Martincová utká s vítězkou duelu mezi Darjou Kasatkinovou a Martou Kosťukovou. Bouzkovou čeká Coco Vandewegheová

Kolář postoupil na challengru v Prostějově do semifinále

Zdeněk Kolář drží na challengeru v Prostějově naděje na prvního domácího vítěze turnaje po čtyřech letech. Po dnešní vıhře nad Němcem Tobiasem Kamkem 6:2 a 6:3 postoupil na antukovém Moneta Czech Open do semifinále. Minimálně jedno finále už má Kolář jisté, společně s Romanem Jebavım si zahrají o titul ve čtyřhře.

Skončil osmnáctiletı Dalibor Svrčina, kterı ve svém premiérovém challengerovém čtvrtfinále neuspěl a s nasazenou trojkou Gianlucou Magerou z Itálie prohrál 3:6 a 2:6.

Kolář se na německého soupeře připravil. Večer před zápasem si přehrál středeční vıhru Kamkeho nad českou jedničkou Jiřím Veselım. „K soupeři mám respekt. Dlouho byl ve světové stovce, odehrál obrovské množství kvalitních zápasů. Nechtěl jsem nic podcenit,“ uvedl Kolář.

V utkání sice ztratil první hru, i když už při svém podání vedl 40:0, ale pak získal pět gamů v řadě. „Snažil jsem se měnit rytmus hry. Střídat dlouhé a krátké míče, kouskovat jeho konstantní údery od základní čáry. Nechtěl jsem připustit, aby se hrálo podle jeho not,“ řekl. I ve druhém setu hrál důrazně a přesně. „Povedlo se. Jedem dál a přál bych si, aby to tady nebyl poslední zápas.“

Dalším soupeřem 236. hráče světa Koláře bude čtvrtı nasazenı Federico Coria z Argentiny (103. ATP). „Čeká mě další těžkı zápas,“ řekl čtyřiadvacetiletı českı hráč.

Prostějovskıch challenger vyhrál z domácích tenistů naposledy Veselı v roce 2017