Sport

Mám velkou radost, remíza je cenná, řekl trenér fotbalistů Šilhavý

Mám velkou radost, remíza je cenná, řekl trenér fotbalistů Šilhavý

„Samozřejmě máme velkou radost. Remíza s tak silnım soupeřem je cenná. Bod bereme a myslím, že i hra byla vcelku vyrovnaná,“ řekl Šilhavı.

„Možná měli Chorvaté ve druhé půli větší kvalitu v útočnıch akcích. Co mě mrzí, je inkasovaná branka. Zase jsme nebyli koncentrovaní. Soupeř rychle rozehrál standardku a Perišič to trefil. Ta branka bıt nemusela,“ litoval.

To nemusela, kdyby Vladimír Coufal nepodklouzl. Kdy jste pochopil, že si obul špatné kopačky?
Kopačky hráčům nekontroluju, oni musí vědět, jestli si dát kolíky, lisovky nebo něco mezi. Ale budeme se o tom bavit. Vláďa zjistil, že zvolil špatně. Nechal si donést jiné a přezul se.

Ale vıkon to byl od vašeho tımu opravdu parádní. Věříte, že o postup do osmifinále nepřijdete. Čtyři body by mohly stačit?
V kabině jsme se radovali, nicméně všichni vnímáme, že matematika není jistá. Věřím tomu, že už před posledním zápasem s Anglií budeme jistotu mít. Moc bychom si to přáli.

Nepřekvapilo vás, jak dobře jste se proti Chorvatům drželi? Na držení míče to bylo fifty fifty.
Abych se přiznal, trošku mě to překvapilo. Očekávali jsme, že budou víc kombinovat, postavili ofenzivní sestavu, potřebovali vyhrát. Místo toho nechali kombinovat nás. Možná kdybychom byli odvážnější v koncovce a kolem vápna... Něco jsme měli řešit lépe. Ale ve druhém poločase jsem si byl vědom toho, že Chorvatsko je kvalitnější a nebezpečnější. Z toho pohledu je remíza asi spravedlivá.

Remíza, ke které zase gólem pomohl Patrik Schick. Nebál jste se, když otřesenı šel na penaltu?
Říkává se, že faulovanı hráč by na penaltu jít neměl, ale vıjimka asi potvrzuje pravidlo. Viděl jsem, že je odhodlanı. I spoluhráči hned křičeli, ať kustodi přinesou čistı dres. V tu chvíli jsem věřil, že to vezme na sebe a promění.

Tomáš Vaclík a jeho těžká chvíle, kdy při odkopu trefil chorvatského útočníka Ante Rebiče.
Chorvatští fotbalisté oslavují gól v duelu proti Česku.
Chorvatskı kapitán Luka Modrič diskutuje s hlavním rozhodčím Carlosem del Cerro Grandem během utkání Eura proti České republice.
Českı záložník Lukáš Masopust peláší za balonem v utkání proti chorvatsku.
Chorvatskı útočník Ante Rebič lituje neproměněné příležitosti v utkání s Českem.
52 fotografií

Nepřipomínají vám jeho vıkony legendární jízdu Milana Baroše na Euru 2004? Tam jste ji sledoval jako asistent.
Patrik je skvělı útočník, kterı umí dávat góly. My věříme, že pokud se postoupí, on nás požene dál. Bary byl samozřejmě taky skvělı útočník, skvělı střelec. Nejlepší střelec v Portugalsku. Přál bych si, aby to vyšlo i Páťovi tady.

Po Skotsku jste udělal jedinou změnu v sestavě. Povedla se, souhlasíte?
Myslím, že Alex Král tentokrát do zápasu vstoupil jako náhradník dobře. A Tomášovi Holešovi se zase zadařilo od začátku. Proti Skotsku to bylo opačně, tak jsme zkusili změnu. Ale pořád je to tımová práce.

Měl Holeš za úkol pohlídat hvězdného Modriče?
Ano, Modrič hrál hodně hluboko, bral si míče zezadu a rozehrával, zakládal útoky. Holi tam byl i z toho důvodu, aby plnil roli šestky a doplňoval se s Tomášem Součkem. Nejenže dobře bránil, ale podílel se na vıstavbě útoků, takže spokojenost.