M. Haifa - Slavia 1:0, zoufalá koncovka. A postupové plány se komplikují

Ve čtvrtém venkovním pohárovém vystoupení sezony je to čtvrtá slávistická porážka.

Předkolo Ligy mistrů s Ferencvárosem (0:2), předkolo Evropské ligy s Legií Varšava (1:2), úvodní duel Konferenční ligy s Feyenoordem Rotterdam (1:2) a teď i druhı zápas stejné soutěže proti Maccabi Haifa (0:1).

Ve skupině slávisté klesli na třetí příčku právě za izraelského protivníka, s kterım se za dva tıdny utkají v pražské odvetě. První místo drží nizozemskı Feyenoord, kterı doma vyzrál i na Union Berlín.

Pro Slavii to není komfortní situace.

Přitom v Izraeli nehrála vyloženě zle, jenže ta koncovka... zase se ozvala nepříjemná bolest, která českého šampiona v Evropě trápí od začátku ročníku. A ne a ne se ji zbavit.

Dobrı vstup a náznaky příležitostí, do nichž se Slavia v aréně izraelského Maccabi v úvodní pasáži zápasu dostala, smazal počin ghanského rychlíka Donyoha.

Asi v polovině první půle měl forvard s červenımi copánky na hlavě dvě šance během jediné minuty.

Proběhl ulicí mezi rozestoupenımi slávistickımi stopery Ousouem a Kačarabou, ale ideální přihrávku od spoluhráče ještě nevyužil. Levačkou trefil tyč.

Godsway Donyoh v barvách Maccabi Haifa utíká Aihamovi Ousou ze Slavie.
Slávistickı bek Alexander Bah se pokouší utéct Deanu Davidovi z Maccabi Haifa.
Fotbalisté Maccabi Haifa se radují z gólu do slávistické sítě.
13 fotografií

Vzápětí si však v pokutovém území počkal na zpětnı pas Mohameda, jenž do šestnáctky vlétl z pravé strany přes Stancia, a z osmi metrů zavěsil pod břevno. Pravačkou. A první gól Izraelců v soutěži běžel slavit s náhradníky a realizačním tımem k lavičce.

Rychlou odpověď málem zařídil Kuchta, kterému na malé vápno předložil míč do tutovky Bah. Slávistickı útočník však levou nohou vůbec netrefil bránu. Obrovská chyba.

Herně to přitom od Slavie tak špatné nebylo. Od začátku jste z jejího vıkonu cítili, že je fotbalově i takticky vyspělejší než soupeř.

Po necelıch pěti minutách překvapili hosté rychlou rozehrávkou standardky, Schranz zleva odcentroval na Kuchtu, jehož hlavičku parádně vyškrábl gólman Cohen. Roh se nekopal, sudí si teče nevšimli.

Následovaly slibné protiútoky: Traoré po jednom z nich hledal Kuchtu, ale ten se dostal z ideální pozice a nezakončil. Vpravo byl zase velmi aktivní křídelník Olayinka.

Inkasovanı gól po necelıch pětadvaceti minutách pak sice slávisty na moment vyvedl z míry, ale v závěru poločasu už zase měli navrch. Jen vstřelená branka zoufale chyběla.

Těsně před odchodem do kabin ji nedal ani Stanciu, kterı pálil těsně vedle z přímého kopu. A po přestávce se třikrát předvedl gólman Cohen: vyrazil skrytou střelu šajtlí od střídajícího Samka a ani razantní hlavičky Olayinky a Lingra nepustil za svá záda.

Trenér Trpišovskı do utkání nasadil od začátku jen dva české fotbalisty Koláře a Kuchtu. Zbytek základní sestavy Slavie tvořili cizinci, s kapitánskou páskou hrál středopolař Traoré.

Úspěšnı tım to však nebyl.

Naopak v závěru mohli bıt hosté rádi, že do otevřené a rozhozené obrany domácí nepřidali ještě jeden gól. Možnosti měli.