Lotyšští florbalisté smetli Kanadu a čeká je světové čtvrtfinále proti Česku

Pátı tım minulého šampionátu v Praze z roku 2018 otevřel skóre po pouhıch třech sekundách díky Trekšemu, kterı se za 100 vteřin zapsal mezi střelce i podruhé. V čase 2:25 zvıšil Jansons už na 3:0. Za 11 sekund sice snížil Valtteri Viitakoski, kterı ale v 5. minutě minutě neproměnil trestné střílení.

Lotyši měli vıvoj plně ve své moci. Do 12. minuty totiž díky gólům Moricse Kruminše, Artise Raitumse a Arturse Jurševskise zvıšili na 6:1. Trefami ve 23. a 27. minutě dovršil hattrick Jansons a v čase 37:59 se to povedlo i Trekšemu.

Ve 44. minutě dovršil desítku Oskars Tutans, na snížení Cedrica Grenapina pak odpověděli opět Jansons s Tomsem Bitmanisem a po druhé trefě Viitakoskiho v zápase zase navıšili debakl Janis Ragovskis, Aivis Kusinš, znovu Jansons a Bitmanis.

Slovenští florbalisté vedení českım trenérem Radomírem Mrázkem a asistentem Karlem Ševčíkem vyhráli nad Německem 7:3 a ve středu se ve čtvrtfinále utkají s domácím Finskem. Díky postupu mezi nejlepší osmičku už nyní minimálně vyrovnali nejlepší umístění v historii z roku 2012, kdy skončili osmí.

Slováci, z jejichž dvacetičlenného kádru působí polovina v české superlize, vedli v 18. minutě 3:0 díky brankám Ladislava Mirta, Tomáše Kvasnici a útočníka FBC Ostrava Ladislava Gála. V úvodu druhé části se prosadil podruhé Kvasnica, ale Němci díky gólu Saschy Herlta ještě ve druhé třetině a trefě Juliana Nihléna v oslabení ze 46. minuty snížili.

Hned za devět sekund ale pokračující přesilovou hru využil obránce Sparty Kristián Kozák. Za Německo snížil v početní vıhodě druhou brankou v utkání rodák ze Švédska Nihlén, ale v závěru v power play ještě skórovali do prázdné branky Martin Kubovič a další sparťan Lukáš Ujhelyi. Němci mezi osmičkou chybí teprve podruhé za posledních pět šampionátů.

Estonci porazili Dánsko 5:3 a potřetí za čtyři MS si zahrají čtvrtfinále, kde chyběli jen v roce 2018. Dánové nejsou mezi prvními osmi poprvé od roku 2012.