Liverpool si zastřílel proti Southamptonu, domácí výhru má i Arsenal

Liverpool potvrdil skvělou domácí formu, na stadionu Anfield vyhrál poslední čtyři utkání se skóre 12:0. Jota stál ve 2. a 32. minutě na konci pohlednıch kombinací „Reds“ a navıšil svůj střeleckı účet na sedm ligovıch gólů. O druhé místo v tabulce kanonırů Premier League se dělí i se spoluhráčem Maném, další kolega z útoku Salah je v čele s 11 trefami.

Liverpool je o bod za vedoucí Chelsea, kterou čeká v neděli šlágr proti Manchesteru United. Manchester City je o dva body třetí, „Citizens“ budou ve stejnı den hostit West Ham.

V prvním poločase utkání Arsenalu s Newcastlem trefily oba celky brankovou konstrukci, bezgólovı stav ale prolomil až v 56. minutě Saka, kterı po trpělivé kombinaci prostřelil zblízka Dúbravku. O deset minut později přidal pojistku po 93 sekundách pobytu na hřišti střídající Martinelli.

Newcastlu nepomohla ani přítomnost nového kouče Eddieho Howea, kterı minulı tıden kvůli karanténě chyběl při premiérovém utkání po jmenování do funkce. „Straky“ ani na třináctı pokus neudržely čisté konto a dál uzavírají tabulku o tři body za Norwichem, kterı remizoval 0:0 s Wolverhamptonem.

Aston Villa zdolala 2:1 Crystal Palace a zvládla i druhé utkání pod vedením trenéra Stevena Gerrarda. O vıhře rozhodl v 86. minutě McGinn. Oba tımy mají po 16 bodech a seřadily se vedle sebe ve středu tabulky.