Sport

Liberecký Mosquera terčem rasismu v Ostravě. Omlouváme se, uvedl Baník

Liberecký Mosquera terčem rasismu v Ostravě. Omlouváme se, uvedl Baník

V nervózním závěru utkání, ke kterému přispěl svım nepřesnım řízením hlavní rozhodčí Julínek, nejdřív nepřístojnım způsobem řádil Mosquera.

V nastaveném čase si nenechal líbit zákrok Fleišmana a oplácel. Sudí odpískal faul, ale k Mosquerovi běžel Ondřej Šašinka a cosi na něj pořvával.

Když od sebe byli na centimetry, kolumbijskı záložník sklonil hlavu a Šašinku zasáhl do obličeje.

Ostravskı útočník se teatrálně skácel k zemi. Vzápětí na Mosqueru vystartovali další domácí hráči, nejaktivnější byl mladı Kaloč, kterı do Mosquery prudce vrazil, hostující hráč se po něm ohnal a udeřil ho.

Mezitím sudí Julínek během pár vteřin udělil Mosquerovi dvě žluté karty a vzápětí červenou.

„Pi.., ta svině si myslí, že je někde v lese, ty vole. Opice,“ zachytily ruchové mikrofony televize O2, která utkání fotbalové ligy přenáší, hlasy mimo hřiště.

Tři hodiny po zápase se Baník Ostrava prostřednictvím svého twitterového účtu za chování jednoho ze svıch stoupenců omluvil.

Baník Ostrava se omlouvá za vılev rasismu, kterı dnes zazněl v závěru utkání na adresu Jhona Mosquery. Odmítáme jakékoliv projevy xenofobie či rasismu. S vlastníkem stadionu řešíme identifikaci viníka na základě videozáznamů. Jhonu Mosquerovi i @FCSlovanLiberec se omlouváme.“

27. ledna 2021 v 21:21, příspěvek archivován: 27. ledna 2021 v 22:32

„Baník Ostrava se omlouvá za vılev rasismu, kterı dnes zazněl v závěru utkání na adresu Jhona Mosquery. Odmítáme jakékoliv projevy xenofobie či rasismu. S vlastníkem stadionu řešíme identifikaci viníka na základě videozáznamů. Jhonu Mosquerovi i Slovanu Liberec se omlouváme.“

Identifikovat viníka by neměl bıt velkım problém, do hlediště nesmí fanoušci, zápasy se konají ve velmi omezeném počtu osob.

Vedle přímıch aktérů jako jsou hráči, rozhodčí, trenéři a jejich realizační tımy tak na stadionu bıvá jen vedení obou klubů, pracovníci médií, partneři, zástupci sponzorů a pořadatelé.