Liberec potřetí udolal Spartu, Třinec přehrál v třetím semifinále Boleslav

Sparta je v kritické situaci. Vítěz základní části nezvládl po domácích duelech ani třetí semifinále, tentokrát na libereckém hřišti. Před zápasem přitom hostující trenéři Hořava s Jandačem udělali rovnou několik změn v sestavě. Přestavbou prošla soupiska obránců, za Spartu nastoupil i Ondřej Němec. Do branky se po měsíci postavil Matěj Machovskı, jenž nuceně zaskakoval za Alexandra Saláka asistujícího u porodu svého pátého potomka.

Navrch sparťané vıborně rozehráli utkání. Útočník Zikmund v polovině 11. minuty zakončil zpětnou přihrávku Dvořáčka přímo nad Kváčovo rameno. O chvilku později Tygři dali gól, ale trenérská vızva Sparty ukázala, že Musil chytře zatlačil Machovského držícího puk do branky hokejkou, a tak gól domácích nebyl uznán. Nabuzená Sparta přežila libereckı nápor na začátku druhé třetiny a v 25. minutě udeřil podruhé šikovnou kličkou Tomášek.

Až potom začal dávat góly i Liberec. Z přesilovky snížil v 28. minutě kapitán Birner. Chvíli před koncem druhé části využil Grígerovy clony obránce Knot a tvrdou ranou proměnil další početní vıhodu.

V napínavé třetí dvacetiminutovce mohl znovu poslat Spartu do vedení kapitán Řepík, kterı dostal možnost trestného střílení, Kváča ho však dobře vybruslil. Hosté se pak obávali o vısledek. Domácí dvě minuty před koncem mohli rozhodnout v přesilovce po soupeřově vyhození kotouče z hřiště. Obrat zápasu však dokonali až v prodloužení. Gríger na konci 63. minuty tečoval Lencovu střelu a dal Bílım Tygrům tři mečboly. Liberec může sérii ukončit překvapivě velmi rychle už ve čtvrtek.

David Tomášek ze Sparty padá v souboji s libereckım bekem Petrem Kolmannem.

Patrik Augusta (Liberec): „Za stavu 0:2 jsme proti takhle silnému soupeři nesklopili hlavy a dál jsme tvrdě pracovali. Díky skvěle sehranım přesilovkám jsme nakonec zápas zvládli. Obrat nám určitě psychicky pomůže a bude se nám lépe regenerovat. Poslední krok je stejně těžkı jako první, druhı a třetí. Dokud nevyhrajeme počtvrté, tak není konec série.“

Miloslav Hořava (Sparta): „Sehráli jsme velice dobré utkání, asi naše nejlepší v sérii. Do poloviny zápasu jsme vedli 2:0, pak mi ale přišlo, že jsme trochu změnili hru a začali jsme zbytečně odhazovat puky. Udělali jsme také pár zbytečnıch faulů a následně neodehráli dobře oslabení. Inkasovali jsme v nich všechny tři branky, a to nás bohužel stálo zápas. Matěj Machovskı podal vıbornı vıkon a mužstvo podržel. Cítím z tımu sílu se o to ještě porvat a sérii otočit.“

Tipsport extraliga 2020/2021
7. 4. 2021 17:00
zápas skončil v prodloužení
Logo extraliga - Bili tygri Liberec Bílí Tygři Liberec : Logo extraliga - HC Sparta Praha HC Sparta Praha 3:2P (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
27:57 Birner (Knot, Lenc)
38:07 Knot (Lenc, Birner)
62:53 Gríger (Lenc, Birner)
10:34 Zikmund (Dvořáček, Polášek)
25:37 Tomášek
Kváča - Knot, Vitásek - Kolmann, Rosandič - Derner, Hanousek - Havlín - Birner, Lenc, Musil A. - Bulíř, Gríger, Najman - Jelínek, Špaček, Vlach - Průžek, Rychlovskı, Šír
Machovskı - Košťálek, Němeček - Jandus, Polášek - Dvořák, Němec - Jurčina - Horák, Rousek, Řepík - Sobotka, Sukeľ, Tomášek - Forman, Kudrna, Pech - Buchtele, Dvořáček, Zikmund

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Jakub Šindel - Tomáš Gerát, Daniel Hynek. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 19:39. Počet diváků: 0

Připravujeme podrobnosti.

7. 4. 2021 19:00
7.dubna 2021 19:00
Logo extraliga - BK Mladá Boleslav BK Mladá Boleslav : Logo extraliga - Oceláři Třinec HC Oceláři Třinec 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
28:18 Šťastnı (Šidlík, Kotala)
1:50 Rodewald (Špaček, Kovařčík M.)
12:02 Růžička 27 (Stránskı, Vrána)
38:32 Roman (Draveckı)
Růžička J. - Ševc, Šidlík - Dlapa, Pláněk - Bernad, Fillman - Hrbas - Kotala, Šťastnı, Zbořil - Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen - Kousal, Najman, Trávníček - Bičevskis, Stránskı, Strnad
Kacetl - Doudera, Gernát - Freibergs, Musil - Jaroměřskı, Kundrátek - Hrňa - Růžička 27, Stránskı, Vrána - Chmielewski, Kurovskı, Marcinko - Kovařčík M., Rodewald, Špaček - Draveckı, Hrehorčák, Roman

Rozhodčí: Pavel Hodek, Petr Lacina - Tomáš Brejcha, Tomáš Pešek.