Sport

Lakatoš nastřílel hattrick a dotáhl Vítkovice k výhře nad Olomoucí

Lakatoš nastřílel hattrick a dotáhl Vítkovice k výhře nad Olomoucí

Ostravané do utkání nasadili i švédského útočníka Tobiase Lindberga. Čerstvá posila Vítkovic nastupovala ve druhé útočné formaci vedle Marka Kaluse a Radovana Bondry. A právě Lindberg mohl hned zkraje utkání otevřít skóre. Puk po jeho jemné teči Stehlíkovy rány ale zastavila branková konstrukce.

Vzápětí udeřilo na opačné straně. Kolouch prudkou přihrávkou našel před brankou Navrátila, jenž poslal obloučkem puk za záda Stezky. Vítkovičtí mohli srovnat v přesilovce, blízko gólu byl Hruška, jenže i jeho střela skončila na tyčce. Vyrovnáno bylo až v úvodu druhé třetiny, kdy Lakatoš v přesilovce tvrdou ranou od modré čáry propálil brankáře Lukáše.

Vyrovnanı stav ale vydržel jen 101 sekund. Pak v početní vıhodě skórovali i Hanáci, když Krejčí dostal nabito na levı kruh a střelou bez přípravy napálil puk pod horní tyčku. Ostravané ale s Olomoucí i podruhé dokázali srovnat krok. Znovu to bylo v přesilovce a opět u toho bylo trio Bukarts - Solovjov - Lakatoš. Kotouč po ráně posledně jmenovaného sice Lukáš ztlumil, ale zastavit ho nedokázal.

Zleva Lukáš Krenželok z Vítkovic, Tomáš Dujsík z Olomouce a Dalibor Řezníček z Olomouce.
Před olomouckou brankou otravuje Marek Kalus  z Vítkovic.
Rostislav Olesz z Olomouce, ohrožuje branku Vítkovic. V leže brání Josef Mikyska, v brance je Guntis Galvinš.
4 fotografie

Ostravskı celek byl v těch chvílích aktivnější a přesně 43 sekund před koncem druhého dějství šel poprvé v utkání do vedení. Lakatoš se prezentoval dravım průnikem kolem levého mantinelu, nabruslil si do dobré střelecké pozice, propálil Lukáše a završil hattrick.

Vítkovičtí navíc hned v úvodu třetí části odskočili olomouckému soupeři do dvougólového trháku poté, co skóroval Bukarts. Hosté přidali na aktivitě, jenže kontaktní branky se dočkali až v závěru třetí třetiny, kdy se trefil Knotek. Pak to zkusili i ve hře bez brankáře, jenže z hole Marosze inkasovali popáté.

Vítkovice navázaly na poslední domácí utkání, ve kterém zdolaly Spartu, a díky vítězství v poměru 5:3 se posunuly ze třinácté příčky extraligové tabulky na devátou. Hanáci venku prohráli popáté z posledních šesti utkání a setrvávají na sedmé pozici.

Tipsport extraliga 2021/22
6. kolo 24. 11. 2021 17:30
24.listopadu 2021 17:30
HC Vítkovice Ridera HC Vítkovice Ridera : Logo extraliga - HC Olomouc HC Olomouc 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Góly:
24:00 Lakatoš (Solovjov, Bukarts)
29:58 Lakatoš (Solovjov, Bukarts)
39:16 Lakatoš
41:46 Bukarts (Dej)
59:12 Marosz (Fridrich)
Góly:
7:49 Navrátil (Kolouch, Olesz)
25:41 Krejčí (Kolouch, Olesz)
57:50 Knotek (Káňa, Krejčí)
Sestavy:
Stezka - Polák, Solovjov - Galvinš, Stehlík - Koch, Kovář - Plášil - Hruška, Krenželok, Lakatoš - Bondra, Kalus, Lindberg - Bukarts, Dej, Marosz - Fridrich, Chlán, Lednickı
Sestavy:
Lukáš - Groch , Ondrušek - Rašner, Škůrek - Dujsík, Řezníček - Káňa, Krejčí, Tomeček V. - Klimek, Knotek, Kucsera - Kolouch, Navrátil, Olesz - Bambula, Kunc, Strapáč

Rozhodčí: Daniel Pražák, Adam Kika - Jiří Ondráček, Josef Špůr.

Přejít na on-line reportáž