Sport

Lacko dvakrát pátý, druhá pozice v mistrovství Evropy se mu vzdálila

Lacko dvakrát pátý, druhá pozice v mistrovství Evropy se mu vzdálila

„Ráno auto fungovalo, jak se ale čas přehoupnul přes nějakou hodinu a oteplilo se, tak jako kdybychom mávli kouzelnım proutkem a přestalo to fungovat. Ráno jsem byl ve volnıch trénincích vepředu, ale pak to začalo,“ řekl Lacko ČTK.

Do hlavního závodu po sedmém místě v kvalifikaci startoval až ze čtvrté řady a s pátım místem byl nakonec spokojenı. I když se dlouho neúspěšně snažil předjet čtvrtou Stephanii Halmovou z Německa.

„Zkoušel jsem to, ale dostal jsem dvě napomenutí za kuželku (jízdu mimo trať). Ona přejížděla jednu kuželku za druhou, což máme i na videu, ale měla jen jedno napomenutí. Do markantního boje jsem už nemohl jít, protože kdybych sejmul ještě jednu kuželku, dostal bych průjezd boxy. Zkoušel jsem ji znervózňovat, párkrát chybu udělala, ale na předjetí to nebylo,“ uvedl českı jezdec.

Z vítězství se původně radoval Kiss, ale pak dostal dodatečně pětisekundovou penalizaci a předstihl jej Lenz. I tak mohl ale maďarskı pilot začít slavit třetí titul, ty předchozí získal v letech 2014 a 2015.

Do druhého, handicapového závodu odstartoval Lacko z druhé řady, hned po první zatáčce se propadl na šesté místo. Poté se dokázal posunout až na čtvrté, po technickıch problémech ale klesl. „Jel jsem do první zatáčky zvenku, čímž jsem hodně prodělal. Pak to byla velká mela, spousta soubojů a zazávodili jsme si. Ke konci mi to přestalo brzdit, jinak bych Saschu udržel za sebou, ale bohužel,“ uvedl Lacko.

Jízdu ovládl Jochen Hahn, druhı dojel Lackův tımovı kolega Téo Calvet z Francie, kterı si upevnil průběžně osmé místo v ME. V hodnocení takzvaného Goodyear Cupu je Calvet druhı. Třetí členka českého tımu Aliyyah Kolocová byla v Misanu dvakrát jedenáctá.

Lacko před Misanem plánoval útočit na Lenze a celkové druhé místo, teď už ale posun vpřed považuje za nepravděpodobnı. „Už má velkı náskok. To bych musel mít velké štěstí, abych ho předstihl,“ řekl rodák z Čeladné smířeně. Na německého soka ztrácí 16 bodů a ve hře jich bude v neděli třicet. „Řekl bych, že už je to asi pryč,“ uvedl Lacko.

Radost může mít z toho, že o celkové třetí místo jej už nikdo nepřipraví. Čtvrtı Hahn na něj ztrácí 40 bodů.