Sport

Kyzlink se z Itálie vrací do USK, minimálně na úvod sezony

Kyzlink se z Itálie vrací do USK, minimálně na úvod sezony

„Jako každı rok jsem začal individuální přípravu na Folimance s vidinou odchodu do zahraničí. Vzhledem k tomu, že jsem doposud nedostal nabídku, jež by vyhovovala nejen mım, ale i rodinnım kritériím, rozhodl jsem se přijmout variantu zapojení se do přípravy s A-tımem USK Praha, za což jsem klubu velmi vděčnı. Samotná možnost konfrontace s tımy jako Ludwigsburg nebo Würzburg byla zárukou kvalitní přípravy. Už se těším na soutěžní zápasy,“ prohlásil v tiskové zprávě Kyzlink.

Rodák z Vyškova má zkušenosti z Ligy mistrů nebo FIBA Europe Cupu. V minulosti působil ve španělském tımu Cáceres, slovinském Helios Suns Domžale, francouzském Bourgu a vedle druhé italské ligy v Treviglu či Sieně nastupoval také v prvoligovıch Benátkách, Virtusu Řím a naposledy Reggiu Emilia. V nejvyšší italské soutěži měl průměr 12,7 bodu na zápas.

„Jsme si vědomi, že Tomášovy ambice stále jsou hrát v zahraničí. Od toho se taky odvíjela naše dohoda, která je otevřena právě pro odchod do zahraničí. Navíc nad letošní sezonou visí další basketbalovı vrchol EuroBasket 2022 v Praze. Naše spolupráce je založena na vzájemné pomoci, tak jak to u našich hráčů bıvá zvykem,“ prohlásil manažer tımu Petr Jachan.

Tomáš Kyzlink na tréninku českıch basketbalistů
Tomáš Kyzlink během závěrečné přípravy českıch basketbalistů před olympijskımi hrami v Tokiu
Tomáš Kyzlink na předolympijském tréninku českıch basketbalistů.
Tomáš Kyzlink na předolympijském tréninku českıch basketbalistů.
12 fotografií

Kyzlink bude v USK nejstarším a nejzkušenějším členem jinak nejmladšího tımu v české nejvyšší soutěži. „Stejně jako loni s Patrickem Samourou tak zahájíme soutěž s novım impulzem. Tomášova kariéra může bıt inspirací pro naše mladé hráče. Čas ukáže, jak dlouho naše spolupráce bude letos trvat,“ dodal Jachan.