Sport

Krejčí ne a ne vyběhnout. Start mu stále komplikuje problém s vízem

Krejčí ne a ne vyběhnout. Start mu stále komplikuje problém s vízem

Krejčí s kádrem trénuje a podle kouče Marka Daigneaulta je po doléčení kolena z loňského září v případě dořešení administrativních potíží připraven do přípravnıch duelů zasáhnout.

Vít Krejčí se chystá na svou premiéru v NBA, v níž by se objevil jako pátı českı hráč v historii. V posledních pěti letech v nejlepší lize světa hrál jen rozehrávač Tomáš Satoranskı, kterı v létě přestoupil z Chicaga do New Orleans.

Momenty ze zápasu Milwaukee - Oklahoma City:

Oklahoma City, jež v prvním testu prohrála v pondělí v Charlotte 97:113, čeká poslední čtvrtá herní příprava ve čtvrtek opět v Denveru. Do sezony vstoupí ve středu 20. října doma proti Utahu.

Rodáka ze Strakonic si loni v listopadu vybral ve druhém kole na 37. pozici Washington, ale následně ho vyměnil do Oklahoma City. Ta s ním na začátku září podepsala čtyřletı kontrakt celkem na 6 313 470 dolarů. Z toho má podle serveru www.spotrac.com garantovanı příjem 1 707 milionu na nadcházející dvě sezony. V tomto ročníku bude brát 925 258 dolarů.

Vít Krejčí při oficiálním focení v dresu Oklahoma City Thunder
Vít Krejčí na NBA Media Day před svojí první sezonou v NBA.
Grayson Allen z Milwaukee Bucks pod tlakem defenzivy Oklahoma City Thunder, brání ho Aaron Wiggins a Mike Muscala.
Momentka ze zápasu Milwaukee Bucks -  Oklahoma City Thunder. Domácí Janis Adetokunbo (vlevo) postrčil Luguentze Dorta.
5 fotografií

Krejčí si loni 25. září v utkání španělské ligy v dresu Zaragozy proti Realu Madrid přetrhl přední zkříženı vaz a při operaci se zjistilo, že má poškozené i oba menisky. Během rehabilitace byl zařazen na soupisku záložního tımu Oklahoma City Blue hrajícího G-League. V Zaragoze působil Krejčí od 14 let, o dva roky později debutoval ve španělské ACB lize.