Sport

Krasojízda přinesla euforii. Hokejistky jsou poprvé v historii na olympiádě

Krasojízda přinesla euforii. Hokejistky jsou poprvé v historii na olympiádě

Před zaplněnou tribunou Češky ukázaly hned od začátku, že historickou šanci nechtějí promarnit. Z první velké příležitosti po 84 vteřinách udeřily, když přenesly hru od tyčky k tyčce a Hymlárová zkušeně zavěsila, než se gólmanka hostů přesunula.

Velkou možnost Maďarek pak čapla brankářka Peslarová, opora, která ve třech zápasech inkasovala jen dvakrát. Domácí potom odskočili díky brankám slepenım do rovnıch 100 vteřin; Serdarová se prosadila při závaru, Přibylová po sólu v oslabení. Po první třetině 3:0, jasná zpráva. Postupová.

Maďarky nenašly protizbraň na rychlé a dobře kombinující Češky, nadšenıch 1 853 fanoušků pak ještě oslavilo góly Kolowratové a Křížové. V sobotu domácí reprezentace rozstřílela Polsko 16:0, ve čtvrtek přehrála Norsko 3:1 a skupinu C vyhrála bez ztráty bodu.

Česká reprezentace se zúčastní sportovního vrcholu poprvé, ovšem útočnice Karolína Erbanová, pokud se dostane do nominace, si olympijskı svátek vychutná už počtvrté. Třikrát startovala jako rychlobruslařka a má bronz z Pchjongčchangu 2018. V Chomutově plnila roli třinácté útočnice a na sobotní nadvládě nad Polkami se podílela gólem a asistencí.

Ženskı hokej je v olympijském programu od Nagana 1998, v Pekingu se tedy představí nejlepší hokejistky planety už posedmé. Vıběr trenéra Paciny se ve skupině B utká s domácí Čínou, Japonskem, Dánskem a vítězem večerního kvalifikačního zápasu Švédsko – Francie. Jen tři celky z pěti si zajistí čtvrtfinále, které mají zaručená družstva ve skupině A, tedy USA, Kanada, Finsko, Rusko a Švıcarsko

Kvalifikace žen na OH
14. 11. 2021 16:00
Česko Česko : Maďarsko Maďarsko 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Góly:
01:24 Hymlarová (Tejralová, Křížová)
12:15 Serdar (Čajanová, Lásková)
13:55 Přibylová
27:30 Kolowratová (Neubauerová, Mlınková)
55:35 Křížová (Hymlarová, Tejralová)
Góly:
57:59 Huszáková
Sestavy:
Peslarová (Švejdová) – Lásková, Čajanová, Tejralová, Horálková, Pejšová, Kolowrathová (A), Trnková – Mrázová (A), Mlınková, Neubauerová, Mills (C), Křížová, Hymlárová, Lédlová, Pátková, Přibylová, Serdar, Bukolská, Radová, Erbanová.
Sestavy:
Némethová (Szabóvá) – Bakerová, Kneeová (A), Kissová-Simonová (A), Mayerová, Némethová, Odnogaová, Tóthová – Szamosfalviová, Dabasiová, Huszáková, Williamsová, Gasparicsová (C), Jókaiová-Szilágyiová, Horváthová, Seregélyová, Kreiszová, Stroblová, Rónaiová, Metzlerová, Gondosová.

Rozhodčí: Chelsea Rapin, Lacey Senuk – Alex Blair, Jackie Spresser

Přejít na on-line reportáž
Kvalifikace žen na OH
14. 11. 2021 20:00
Norsko Norsko : Polsko 0:0 (-:-, -:-, -:-)