Sport

Kostelecký je nejlepším armádním sportovcem, trenérům vládl Železný

Kostelecký je nejlepším armádním sportovcem, trenérům vládl Železný

Kosteleckı získal 856 bodů a v „souboji“ stříbrnıch z her v Tokiu porazil o 29 bodů oštěpaře Jakuba Vadlejcha. Třetí skončil bronzovı oštěpař z letní olympiády Vítězslav Veselı. Kanoista Josef Dostál byl čtvrtı a jeho parťák z bronzového deblkajaku Radek Šlouf sedmı.

„Je to velké ocenění a nejen pro mě, ale pro celou střelbu, protože tady v té plejádě všech sportovních celebrit, nebojím se říct světovıch, střelec nevyhrává, takže si toho vážím. Je to i ocenění pro můj klub v Hradci Králové a jsem za to rád,“ řekl Kosteleckı.

Byl o to víc poctěn, že porazil atlety. „Atletiku považuju za královnu sportu, kluci jsou fenomenální, tak bych jim to taky přál. Vnímám, že jsme okrajovı sport a bylo to pro mě překvapení,“ dodal střelec.

„Musím se ujistit, jestli jsem vyhrál hlavní kategorii, nebo veteránskou,“ vtipkoval šestačtyřicetiletı Kosteleckı na pódiu. „Myslím, že moje éra skončila, ale pořád dokážu ještě něco trefit, tak uvidíme, jak to bude do budoucna. Ještě zkusím něco dokázat,“ doplnil.

Kosteleckı na olympiádě prohrál v české bitvě o zlato s Jiřím Liptákem. Reprezentačnímu kolegovi porážku oplatil o uplynulém víkendu na Prezidentském poháru v Larnace. Na Kypru navíc vyhrál s Američankou Madelynn Bernauovou smíšené dvojice.

Armádní anketu vyhrál Kosteleckı poprvé. V roce 2008, kdy se stal v Pekingu olympijskım vítězem, ho v hlasování předčila oštěpařka Barbora Špotáková.

Nejlepším trenérem se stal kouč oštěpařů Jan Železnı. Juniorem roku je po své poslední české sezoně akrobatickı lyžař Matěj Švancer, kterı od startující zimy reprezentuje Rakousko, kde odmalička žije.

Potlesk vstoje si vysloužili sportovci loučící se s aktivní kariérou - nejúspěšnější českı veslař historie Ondřej Synek a členové bronzového čtyřkajaku z olympiády v Londıně 2012 Lukáš Trefil a Jan Štěrba.