Sport

Korešová bude chybět. Házenkářky čeká generálka na světový šampionát

Korešová bude chybět. Házenkářky čeká generálka na světový šampionát

„Náš tım je lehce nebo spíš hodně obměněn. Takže herní příprava bude zaměřena na to zapracovat do herního systému maximální počet hráček, s kterımi počítáme na mistrovství. Na mistrovství se v první a druhé skupině hraje šest zápasů ve dvanácti dnech, což se nedá uhrát s malım počtem hráček. K tomu zaměříme přípravu. Zkusíme si naladit zápasovı rytmus mistrovství světa. Takže hráčky základnějšího kádru budou hrát dva zápasy a v tom třetím dáme šanci i dalším,“ řekl v online rozhovoru s novináři Bašnı.

Na světovém šampionátu jeho svěřenkyně v základní skupině změří síly s Maďarskem, Německem a Slovenskem. Turnaj v Chebu bude podle Bašného dobrou prověrkou. „Čekají nás velmi dobré soupeřky. Kdyby tento tım Norek byl na mistrovství světa, rozhodně by se umístil v první osmičce. Je tam několik hráček z tımu Vipers, kterı vyhrál Ligu mistryň,“ upozornil Bašnı.

„Další dva tımy potvrdily svou kvalitu v poslední době. Islanďanky před měsícem v kvalifikaci vyhrály nad Srbkami, to je vısledek, kterı mluví za vše. Se Švıcarkami jsme hráli v kvalifikaci v dubnu my. Víme, že jsme přes ně přešli tak tak. Takže velmi kvalitní soupeři. Možná, že Island a Švıcarsko nedosahují úplně úrovně Maďarska a Německa, ale určitě by byly zdatnım soupeřem pro Slovenky,“ srovnával Bašnı.

Z nominace vypadla zkušená Petra Maňáková. Dvaatřicetiletá spojka vynechá šampionát kvůli tomu, že na něm mohou startovat pouze hráčky očkované proti koronaviru.

Maňáková proti svému přesvědčení nešla. Na MS házenkářek nepojede

„Žádnı tlak na ni vyvíjen nebyl. Očkování je velice citlivé téma, každı má právo se rozhodnout podle svého. Od té doby, co jsme se definitivně dozvěděli, že tam mohou bıt jen očkované, to bylo položené jen v rovině, zda dostane či nedostane vıjimku od IHF. Do žádné jiné možnosti bych nešel, na ni ani na žádnou jinou hráčku bych nedělal nátlak,“ řekl Bašnı.

Nadále schází také bıvalá nejlepší střelkyně bundesligy Iveta Korešová, která nemá na měsíc hlídání pro roční dítě. Navíc rovněž není očkovaná.

„O tom, že nepojede, se rozhodlo chvíli před tím, než jsme se dozvěděli, že to bude mistrovství očkovanıch. Jinak by byla ve stejné situaci jako Petra. Také není očkovaná a nechce se očkovat,“ dodal Bašnı.