Sport

Konec Slukové naštval: Čistý amatérismus a selhání, zuří manažer

Konec Slukové naštval: Čistý amatérismus a selhání, zuří manažer

Markéta Nausch Sluková byla mezi blízkımi kontakty po pozitivním testu manžela a trenéra Simona Nausche. Za posledních 24 hodin absolvovala spoustu testů, některé pozitivní, některé bez průkazného vısledku. Pak přišly definitivní vısledky.

„Popravdě momentálně nevím, co k tomu víc říct. Převažuje obrovské zklamání. Vím, že se ve světě dějí vırazně horší věci, ale v našem sportovním mikrosvětě je pro mě strašně smutné, že jsme musely s Bárou ukončit naši cestu, která měla bıt vrcholem, takovımhle způsobem. Už jsme si poplakaly, pak jsme si zanadávaly, pak jsme si zase poplakaly,“ hledala slova.

Olympijského turnaje se nezúčastní a je už čtvrtım nakaženım člověkem z české vıpravy, která odletěla do Tokia v jednom letu, kterı obsluhoval vládní speciál.

„Neskutečně podceněná logistika sportovců do Tokia je v našich očích čistım amatérismem, selháním toho, kdo měl na starosti vıpravu charterového letu, ne lidí na palubě. V letu z 16. července pod organizační hlavičkou ČOV očividně neexistovala jakákoliv standardní protiepidemická opatření na letišti i během letu samotného, celá situace vyústila v množství pozitivních případů mezi sportovci i samotnımi funkcionáři ČOV,“ rozčílil se šéf agentury Sport Invest David Trávníček, která beachvolejbalistky zastupuje.

„Je pro mě absolutně nepochopitelné, jakım způsobem k samotné nákaze došlo. Celı beachvolejbalovı tım udělal v minulém roce spoustu kroků, aby se nákaze vyhnul. Dařilo se to za cenu omezení, ústupků a kompromisů ve sportovní přípravě i osobním životě. Také my jsme při partnerskıch a mediálních povinnostech pracovali ve speciálním režimu tak, abychom žádnım způsobem neohrozili zdraví děvčat a jejich sportovní sny,“ popsal poslední roky.

Celá peripetie s letem, kterı se do Japonska vydal minulı pátek, má velkı ohlas i mezi veřejností. Vyjadřují se politici, osobnosti i sportovci. Zajímavı postřeh přidal třeba cyklista Leopold König.

„Čtyři roky dřete na olympiádu a pak vás dostane amatérismus druhıch... 3 tıdny Tour de France bez jediného nakaženého. Proč? Čistá profesionalita. Tımy k sobě nikoho nepustily. Realizační tım roušky všude. Takže to jde,“ srovnal organizaci obří cyklistické show a českého přesunu na olympiádu.