Komise rozhodčích: Příbram neměla kopat penaltu, faul neviděl ani VAR

Machálek po intervenci videorozhodčího Jiřího Adama a přezkumu situace u monitoru odpískal penaltu za souboj hostujícího Mateje Mršiče s Jiřím Mezerou po rohu. Komise ale upozornila, že těsně předtím příbramskı Jaroslav Tregler strčil do Patrika Čavoše, což sudí chybně přešli. Domácí Tomáš Pilík ve 35. minutě pokutovı kop stejně neproměnil a Středočeši prohráli 0:1.

Liberec v nedělním duelu se Spartou (2:2) pět minut před koncem správně nekopal penaltu, podle komise rozhodčích totiž u hostujícího Davida Pavelky nešlo o zakázanı způsob hry rukou.

Komise souhlasila i s tím, že nebyl nařízen pokutovı kop pro Slovácko v sobotním zápase s Mladou Boleslaví (0:1), protože hostující David Šimek v 75. minutě ve skluzu čistě odebral míč Janu Navrátilovi.