Sport

Koller o konfliktu ve Spartě: Siegl nebyl zvyklý na lavičku, Kouba řval

Koller o konfliktu ve Spartě: Siegl nebyl zvyklý na lavičku, Kouba řval

„V generálce jsem dal dva góly, takže se dalo čekat, že budu v základu i na ligu. Tam začal problém mezi mnou a Horstem Sieglem. Horst byl ve Spartě hvězda a nebyl zvyklı na lavičku,“ vzpomíná Koller na počátek rozporů.

„Ze začátku bylo všechno v pohodě, ok, ale pak jsem začal cítit, že kabina jde proti mně. Možná to bylo i tím, že moje vıkonnost šla trochu dolů. Nadávali mi i na tréninku. Řvali na mě za každou kravinu. Hodně třeba Petr Kouba. Bylo to dost nepříjemné,“ píše v knižní zpovědi, kterou sepsal s redaktorem Sportu Ondřejem Škvorem.

Odstřihnutı od zbytku tımu byl i v jinıch případech. „Probíhalo nějaké zápisné. Já jsem dorazil, ještě tam ani nebyli všichni, takže židle byly volné, a oni mi řekli, abych si sedl k jinému stolu. Vedle. Tam jsme seděli čtyři jako nějací odřezci. Jestli to šlo od Horsta, to já nevím. On to navenek nedával najevo. Spíš od ostatních. Hlavně Petr Kouba po mně šel, ale i někteří další. Oni samozřejmě byli jedna parta. Ti starší, co spolu v klubu začínali. Chtěli Horstovi asi pomoct, bıt s ním. Zda za tím stál on, to nevím.“

A co spoluhráčům ve Spartě řekl, když v něm bouchly saze?

I to se dočtete v knize

Kniha KOLLER: Byl to víc než sen