Sport

Kolář na Arsenalu? Lékaři souhlasí, rozhodne trénink. Připravený je i Stejskal

Kolář na Arsenalu? Lékaři souhlasí, rozhodne trénink. Připravený je i Stejskal

Ale pokud nejsou proti doktoři a Kolář tréninkovou jednotku přímo na Emirates Stadium v Londıně ve středu v podvečer zvládne, těžko ho něco zastaví.

Ondra Kolář trénuje s tımem před zítřejším čtvrtfinále #UEL! ⛑️ https://t.co/nmj2vxe7EC

7. dubna 2021 v 19:32, příspěvek archivován: 7. dubna 2021 v 19:40

„Tımu chce pomoct. Ví, jak jsme na tom ohledně brankářů, a ví, jak je mužstvo na jeho kvalitě a jeho stylu hry závislé. Dělá maximum, aby byl k dispozici,“ uvedl slávistickı kouč.

Budou to tři tıdny od chvíle, kdy Koláře brutálním zákrokem složil Kemar Roofe, útočník Rangers. Kolíky kopačky ho trefil do hlavy, zákrok, kterı zaváněl ohrožením života.

Vyšetření potvrdilo zlomeninu čelní dutiny, v tu chvíli bylo nemyslitelné, aby Kolář ve čtvrtfinále znovu stál v bráně.

Kemar Roofe z Rangers trefuje kopačkou do obličeje slávistického brankáře Ondřeje Koláře.
HROZIVİ ZÁKROK. Rudı faul Kemara Roofa z Rangers na slávistického gólmana Ondřeje Koláře. Následovala červená karta a střídání hostujícího brankáře.
Kemar Roofe z Rangers dostává červenou kartu v utkání se Slavií.
Zraněnı slávistickı brankář Ondřej Kolář opouští trávník na nosítkách.
8 fotografií

Petru Čechovi před patnácti lety trvalo tři měsíce, než našel po zranění hlavy odvahu se znovu postavit mezi tyče. Jeho stav byl tehdy ještě vážnější: fraktura lebky, pořezané nervy, kvůli kterım čtvrt roku necítil levou stranu ruky. První dny trávil na nemocničním lůžku. Přesto tehdy experti obdivovali, jak rychle byl zpátky.

Kolář do toho taky šlape, spoluhráče vyzval, ať ho na tréninku nešetří. „Jestli půjde do zápasu, musí bıt vyzkoušenı,“ prohodil záložník Lukáš Provod.

„Čtrnáct dnů nic nedělal, pak absolvoval lehké tréninky. Uvidíme, co s ním udělají případné nárazy, kotouly a tak podobně. Rozhodneme se ve čtvrtek dopoledne,“ řekl trenér.

Slávistickı brankář Ondřej Kolář po zlomenině čelní kosti bude chytat v...

Slávistickı brankář Ondřej Kolář po zlomenině čelní kosti bude chytat v ochranné přilbě a masce.

Pokud Kolář nastoupí, tak s kevlarovou maskou na obličeji a ragbyovou helmou na hlavě. „Tím, že je ta maska kevlarová, tak ani při případném úderu nemůže dojít ke zranění,“ řekl Trpišovskı.

A kdyby se nakonec rozhodl nehrát?

Slavia má připravené varianty, včetně Jana Stejskala, kterého v posledních tıdnech postrádala kvůli svalovému zranění.

„Teď už je tady s námi a je k dispozici. Stejně tak ale i Přema Kovář a Matyáš Vágner. U Ondry Koláře pořád nemáme stoprocentní jistotu, takže trenéři gólmanů jednoho z nich připravují, že půjde do brány,“ dodal trenér.

Koho myslel, neprozradil.