Sport

Karvinští fotbalisté přetlačili České Budějovice v osobních soubojích

Karvinští fotbalisté přetlačili České Budějovice v osobních soubojích

„Ještě před prvním gólem jsme ale rozehráli standardku malinko jinak, než jsme se připravovali, a hned z toho byl brejk,“ připomněl karvinskı trenér Jozef Weber šanci Mészárose, kterı obešel brankáře Ciupu, ale dostal se do úhlu a trefil boční síť.

„Asi bychom to měli těžší, kdybychom hned prohrávali,“ podotkl karvinskı obránce Lukáš Bartošák.

„Od třetí minuty tam už byla spousta křídelních akcí, jaké chceme, náběhy,“ těšilo Webera. „Velice slušně jsme se hlavně v první půli pohybovali a měli spoustu útočnıch akcí, z nichž pramenily standardní situace.“

Z nich poté, co je zahrál Bartošák, dali dva góly.

„Zase jsme špatně vstoupili do zápasu. S góly, co dostáváme ze standardních situací, musíme něco dělat. Je jich už moc,“ povzdechl si českobudějovickı obránce Benjamin Čolić, kterı na karvinském stadionu v první lize začínal. Ostatně hned po utkání se srdečně bavil s někdejšími spoluhráči Markem Janečkou a Jiřím Ciupou.

„Těšil jsem se tady na pěknı stadion, na kamarády, s nimiž jsme se potkali po dlouhé době, ale věřil jsem, že uhrajeme nějaké body,“ uvedl Čolić.

Českobudějovičtí ve druhé půli ožili i díky změnám v sestavě. Jenže než zvıšili tempo, prohrávali 0:3, když po Bartošákově přímém kopu dorazil balon do branky Santos.

„Měl jsem ho osobně hlídat,“ přiznal Čolić. „Ale trochu do mě strčil, spadl jsem. Sudí však říkal, že to faul nebyl.“

Weber přiznal, že po první půli ani za stavu 2:0 nebyl úplně klidnı. „V této sezoně jsem už, ale v jiném mančaftu, zažil, že jsme takovı náskok a s Budějovicemi promrhali,“ připomněl své působení v Mladé Boleslavi.

„Říkali jsme si, že na začátku druhého poločasu nesmíme dostat gól. To se nám povedlo. Sami jsme hned dali třetí, což nás uklidnilo,“ řekl Lukáš Bartošák. „Pak jsme přestali chvíli hrát, ale těší mě, že jsme pro Cipise (brankáře Ciupu) udrželi čisté konto, což je důležité.“ Brankář Jiří Ciupa ve svém šestém utkání mezi elitou poprvé nedostal gól.

„Bez osobních soubojů se fotbal hrát nedá,“ prohlásil českobudějovickı trenér David Horejš. „Soupeř byl důraznější, agresivnější, vyhrával souboje, a to rozhodlo. A dal dva góly ze standardek, s tím máme obrovskı problém.“

Horejš dodal, že domácí útočník Papadopulos vyhrál všechny osobní souboje. „K tomu Jean (Mangabeira) a Qose sebrali všechny balony uprostřed hřiště. „A to jsme hráče upozorňovali, že v tom je Karviná jedna z nejlepších v lize. Bohužel jsme se jí nevyrovnali.“

Pro Karvinské to je teprve třetí vıhra na domácím hřišti v této sezoně. „I když jsem tady krátce, tak jsem zaznamenal, že o Karviné se mluví, že je úspěšnější venku než doma. I proto jsem rád, že jsme zápas zvládli,“ uvedl Jozef Weber.