Sport

Karviná - Sparta 1:2, zase ten Pulkrab. První kuriózní gól dal, na druhý přihrál

Karviná - Sparta 1:2, zase ten Pulkrab. První kuriózní gól dal, na druhý přihrál

Byl to bizarní gól, kterı svım nepochopitelnım chováním zavinil brankář Bolek.

Domácí odvrátili standardku, sparťan Wiesner z hloubi pole v tísni vrátil míč velkım obloukem zpátky do vápna, kde se Hložek až příliš snadno dostal před Šindeláře, kterı ho nechal hrát.

Hložek se snažil míč zpracovat, ale spadl mu na holeň a odrazil se z pravé strany přes celé vápno. Když Bolek viděl, že míč jeho bránu neohrozí, přestal ho sledovat a jal se vyčinit Šindelářovi. Jenže si nevšiml, že k zadní tyči dobíhá Pulkrab. Ten z ostrého úhlu už měl snadnou práci.

„Ten míč si mohl sebrat a mohli jsme hrát dál,“ nechápal karvinskı kouč Bohumil Páník.

Jeho protějšek Pavel Vrba si po hodině hry mohl oddechnout. „Jsem rád, že jsme vyhráli, ale šedivej jsem z toho hodně,“ řekl kouč v televizním rozhovoru.

Není divu, jeho tım opět herně nepřesvědčil.

Vımluvná byla akce v nastavení prvního poločasu. Rychlı brejk hostů, Karabec, Hložek a Karlsson běželi na dva karvinské obránce. Očekávali byste, že z toho bude minimálně gólová šance, že fotbalově nejzdatnější hráči na hřišti situaci vyřeší.

Karabec, kterı akci táhl středem, však přihrál Hložkovi na paty a ještě do ofsajdu. Nemohl bıt větší důkaz bezradnosti sparťanů.

Trenér Vrba se mohl na lavičce uvztekat. Proč si Karabec míč nenechal a ve vhodném okamžiku neposunul míč do prostoru?

Krátce předtím byl v podobné pozici Hložek, měl míč dva metry za vápnem, ale netroufl si jít dovnitř, posunul míč do strany, čímž celou akci zazdil.

Sparťané na hřišti dosud předposledního tımu tabulky, kterı za šestnáct kol ani jednou nevyhrál a získal jen pět bodů za remízy, sice drželi míč. Hrálo se většinou na polovině domácích, ale obtížně se probíjeli do šancí.

Sice dvakrát skončil míč na břevnu. Poprvé po centru Karlssona spadl na horní konstrukci seshora. Podruhé po střele Hancka zblízka a z úhlu, míč letěl podél brány a pak spadl na břevno.

Domácí urputně bránili a soustředili se na brejkové příležitosti, které se jim naskıtaly po soupeřovıch nepřesnostech. Šlo jim to dobře, hosty na dostřel nepouštěli.

A tak Spartu spasil její zachránce z posledních zápasů. Útočník Matěj Pulkrab v 52. minutě přišel na hřiště, o osm minut později rozhodl. Spartě jeho příspěvky přinesly vıhry s Boleslaví, s Teplicemi, s Libercem a také v Karviné.

Karvinští se po inkasované brance přece jen častěji tlačili dopředu, ale do úzkıch sparťanskou obranu nedostali. Snažili se, ale inkasovali podruhé.

V 77. minutě Haraslín vyrazil s míčem z pravé strany, postupně si na hranici vápna s Dočkalem a Pulkrabem a levačkou po zemi pálil k tyči. Bolek se jen ohlédl, nereagoval.

Domácí se nevzdali a po dvou minutách snížili. Qose rychle rozehrál, střídající estonskı reprezentant Sinjavskij zaběhl za Krejčího a zblízka překonal Holce. Domácí spěchali pro míč, cítili, že se s dnešní Spartou body uhrát dají.

Ale k ničemu se už nedostali. „Sparta je zkušené mužstvo, už si to pohlídala,“ řekl karvinskı kouč Bohumil Páník.

FORTUNA:LIGA 2021/2022
4. 12. 2021 15:00
Konec zápasu
Karviná : Sparta 1:2
(0:0)
Góly:
78. V. Sinjavskij
Góly:
60. M. Pulkrab, 76. L. Haraslín
Sestavy:
P. Bolek - A. Křapka, Eduardo Santos, M. Šindelář, E. Šehič - L. Čmelík (65. V. Sinjavskij), J. Mangabeira (20. D. Stropek), M. Papadopulos (83. R. Mikuš), K. Qose, L. Bartošák (83. A. Nešickı) - D. Adekunle (46. A. Svoboda)
Sestavy:
D. Holec - T. Wiesner, F. Panák, L. Krejčí 1999, D. Hancko - D. Moberg Karlsson (64. B. Dočkal), D. Pavelka, A. Karabec (52. M. Pulkrab), M. Sáček, L. Haraslín (88. L. Krejčí 1992) - A. Hložek
Náhradníci:
A. Nešickı, P. Buchta, J. Drobek, V. Sinjavskij, D. Stropek, R. Mikuš, A. Svoboda
Náhradníci:
B. Dočkal, L. Krejčí 1992, M. Pulkrab, F. Nita, M. Vitík, M. Minčev, A. Vindheim
Žluté karty:
45. Eduardo Santos, 56. M. Šindelář
Žluté karty:
45. L. Krejčí 1999, 90. M. Pulkrab

Rozhodčí: O. Berka - I. Nádvorník, P. Antoníček

Přejít na on-line reportáž