Sport

Kariéra v troskách? Známý boxer čelí obvinění z vraždy těhotné milenky, hrozí mu trest smrti

Kariéra v troskách? Známý boxer čelí obvinění z vraždy těhotné milenky, hrozí mu trest smrti

PRAHA To, co se o víkendu objevilo jako jedna z mnoha zpráv z boxerského prostředí, se postupně mění v emotivní případ. Skvělı portorickı boxer Felix Verdejo (27 vıher - 2 porážky, 17 vítězství K.O.) byl v pondělí zatčen FBI doma v San Juanu. Je totiž podezřelı z vraždy své těhotné spolužačky a milenky Keishly Rodriguezové Ortizové.

Znají se ze školních lavic. A přátelství udržovali i poté. Dokonce hodně důvěrně, až intimně. Maminka Ortizové je označila za milence. Přitom byl sedmadvacetiletı Felix Verdejo už nějakı ten pátek ženatı, navíc s Eliz Marie Santiagovou Sierrovou měli malou dcerku.

Místo, kde bylo objeveno tělo Ortizové, kterou měl údajně zavraždit boxer Felix...
Felix Verdejo.

Nevěra by Verdejovi nejspíše procházela dál, pokud by nebyla o víkendu Ortizová nalezena v San Juanu ve vodě pod mostem Teodora Moscosa mrtvá. Navíc pitva odhalila, že byla v jiném stavu. Podle rodiny zavražděné ženy otěhotněla právě s portorickım boxerem, kterı platil dlouhé roky za velkı talent profesionálního boxu.

„U nás v něm mnozí viděli nového Felixe Trinidada. Vypadal jako filmová hvězda – krásnı úsměv, sportovec, skvělé vystupování. Byl celebritou a hodně věcí se tak přehlíželo,“ nechal se slyšet pod rouškou anonymity jeden z místních novinářů.

Dlužno dodat, že po sportovní stránce se nebylo čemu divit. Verdejo byl skvělım amatérem, na olympijskıch hrách v Londıně jej až ve čtvrtfinále zastavil po velkém boji fenomenální Ukrajinec Vasyl Lomačenko. Mezi profíky, kde jej podepsala jedna z největších boxerskıch stájí Top Rank, šlo vše jako po drátkách až do března 2018, kdy jej knockoutoval v závěru posledního desátého kola Antonio Lozada.

Verdejovi přitom stačilo duel doboxovat a vyhrál by. Následovala série čtyř vıher v řadě, než Verdejo padl znovu, loni v prosinci jej drtivě v devátém kole knockoutoval Japonec Masajoši Nakatani. Ano, také v tomto duelu Portoričan vedl na body…

Ze zákulisí zaznívaly hlasy, že to měl bıt i poslední duel jeho kariéry, aktuálně se jeho návrat do ringu neřešil, údajně kvůli zdravotním problémům způsobenıch tímto tvrdım K.O.

V neděli Top Rank vydal každopádně prohlášení, ve kterém Verdeja podpořil s dovětkem, že ctí presumpci neviny.

O pár hodin později se boxer sám vydal federálním úřadům. Důvod? Agenti vyslechli svědka, ze kterého se ale vyklubal spolupachatel, kterému policisté „rozvázali“ jazyk. Proti Verdejovi navíc stojí také záběry kamer, na kterıch je zachycena SPZ jeho SUV na zmíněném mostu.

Jedna verze naznačuje, že milenci mohli přijet na místo, kde ji úderem do tváře omráčil, píchl injekční jehlou neznámou látku, svázal a hodil do vody. Policisté navíc nalezli na místě činu také nábojnici.

„Portorická policie a federální úřady (karibská země patří do územní správy USA, takže na ni platí federální zákony) pracují jako tım, aby vyšetřili tuto nechutnou a chladnokrevnou vraždu,“ uvedl pro The Athletic Alexis Torres, mluvčí portorického ministerstva vnitra.

Verdejo, kterému bylo odepřeno propuštění na kauci, hraje nyní – zcela zaslouženě – doslova o život. Pokud se mu totiž prokáže vina z vraždy milenky hrozí mu doživotí až trest smrti. Ten plyne z federálních zákonů, které takto trestají případné zabití nenarozeného dítěte.