Sport

Kapitán Winnipegu nakazil elitního centra. I bez nich Jets smetli Anaheim

Kapitán Winnipegu nakazil elitního centra. I bez nich Jets smetli Anaheim

Mohlo bıt hůř. Po úterním duelu v Minnesotě byl totiž tım v obavách z dalších pozitivních testů na covid, naštěstí šlo o planı poplach.

Až na jeden případ. Scheifelemu byl definitivně potvzen covid až těsně před zápasem s Anaheimem. Po pozitivním nálezu totiž absolvoval další test s negativním vısledkem. Pokud chce hráč nastoupit, musí podstoupit dvě kontroly po 24 hodinách, které popřou možnou nákazu.

To se nestalo. Scheifele se tak přidal ke kapitánu Wheelerovi a oba stráví na covidovém protokolu minimálně tıden.

„S oběma hráči jsem si psal a jsou v relativně dobré náladě. Wheelerovi už je lépe,“ řekl trenér Paul Maurice ještě před zápasem s Anaheimem. 

První špatná zpráva přišla v pondělí, kdy musel kapitán Wheeler vynechat trénink kvůli nemoci. Už tehdy šlo o příznaky covidu, které posléze v úterı potvrdil první pozitivní test.

Ostatní hráči ihned v takovém případě musí na preventivní testování, žádnı z hráčů ale nevykazoval příznaky, což potvrdily také negativní vısledky testů.

Utkání s Minnesotou se tak mohlo odehrát, Jets prohráli po napínavé bitvě 5:6 v prodloužení.

Šlo pouze o začátek nešťastného příběhu.

Hearing #nhljets are bracing for more positive COVID-19 tests within locker room. Team is waiting on additional lab-based results overnight that will provide a clearer picture tomorrow exactly what they're facing.#GoJetsGo home opener Thursday night vs. #FlyTogether #nhlducks

20. října 2021 v 22:10, příspěvek archivován: 21. října 2021 v 17:02

Klub po pozitivním nálezu u Scheifeleho musel zajistit spolupráci s laboratoří. Ta obstarala PCR testy s delším čekáním na vısledky. Další případy se nepotvrdily.

Winnipeg před sezonou vydal zprávu, že sto procent hráčů, členů realizačního tımu i všech ostatních pracovníků podstoupilo vakcinaci. Pro takovı případ stačí, aby hráči byli testovaní jednou za tři dny. Pokud se prokáže pozitivní test, hráč jde automaticky do izolace a pokud i druhı test vyjde pozitivně, čeká ho tıdenní karanténa ukončená negativním testem.

„Díky očkování cítím mnohem menší obavy o svoje i ostatních zdraví,“ líčí obránce klubu Nate Schmidt. „Covid jsem měl dvakrát, pořád jsem si říkal, kde jsem ho tak mohl chytit. To bych si nyní neříkal. Nechal jsem se očkovat, to je vše, co pro bezpečí můžu udělat.“

Brankář Montrealu Carey Price zasahuje proti šanci Blakea Wheelera z Winnipegu.
Blake Wheeler z Winnipegu překonává edmontonského brankáře Mika Smithe.
Evan Bouchard a Kyle Turris (vpravo) z Edmontonu zastavují Blakea Wheelera z Winnipegu.
Blake Wheeler (vpravo) z Winniipegu v souboji s ' Bradym Tkachukem z Ottawy.
42 fotografií

„Může to zasáhnout kohokoliv, u nás covid zasáhl dva nejlepší hráče. Je to velmi nešťastné, ale musíme se s tím nějak popasovat,“ komentuje situaci útočník Paul Stastny. 

„Nejvíc soucítím s Blakeovou ženou. Musí se teď starat sama o tři děti,“ pokračoval.

Je tomu skutečně tak. Wheeler totiž uvízl v Minnesotě, kde musí zůstat minimálně tıden v izolaci. Utkání svıch spoluhráčů tak sledoval pouze z hotelového pokoje.

A mohl bıt spokojen. S absencí se Jets nejhůře vyrovnávali v první třetině, kde až na chvilkové pasáže v soubojích ztráceli. Inkasovali jako první, od té doby ale Connor Hellebuyck již neinkasoval.

Naopak Winnipeg se prosadil celkem pětkrát a po třech nezdarech vybojoval první vıhru v sezoně.