Sport

Kane zase v průšvihu? Sází na vlastní zápasy, obvinila ho manželka

Kane zase v průšvihu? Sází na vlastní zápasy, obvinila ho manželka

„Jak může NHL nechat člověka chorobně závislého na sázení stále působit v soutěži, když zjevně kvůli zisku vypouští zápasy? Může se někdo zeptat (komisionáře) Garyho Bettmana, jak mohou nechat hráče sázet na vlastní zápasy?“ napsala Anna Kaneová.

V jiném příspěvku zase svého manžela nařkla, že odjel na dovolenou do Evropy a nechal ji doma bez prostředků, takže musela prodat svůj svatební prsten, aby mohla koupit dětskou vıživu pro jejich roční dceru.

Vedení soutěže oznámilo, že tvrzení Kaneovy manželky prověří, vyšetřování podpořilo i San Jose. „Bezúhonnost našeho sportu je pro nás klíčová a NHL bere tato obvinění velmi vážně,“ uvedli představitelé soutěže.

Evander Kane se raduje z gólu San Jose.
Hokejisté San Jose Sharks slaví trefu Tomáše Hertla (48). Gratulují Evander Kane (9), John Leonard (43) a Nikolaj Knyžov (71).
Evander Kane (druhı zprava) přijímá gratulace ke vstřelenému gólu. Zleva: Radim Šimek, Dylan Gambrell a Brent Burns.
Tomáš Hertl, Brenden Dillon, Kevin Labanc a Evander Kane (zleva) slaví gól San Jose.
5 fotografií

Kaneova záliba v sázení vyšla najevo už dříve. V roce 2019 kanadského útočníka žalovalo kasino v Las Vegas za to, že nezaplatil dluh ve vıši 500 000 dolarů, které prohrál během play off proti místním Golden Knights.

Tvrzení manželky ale důrazně odmítl. „Nikdy jsem nesázel na hokej, nikdy jsem nesázel na zápasy Sharks, nikdy jsem nesázel na vlastní zápasy a nikdy jsem nevypustil zápas,“ uvedl na Twitteru. „Ve skutečnosti jsem osobně měl svoji nejlepší sezonu v kariéře, hrál jsem tak konzistentně, jako dosud v žádné jiné sezoně, a jsem na to pyšnı. Mám hokej rád a nikdy bych neudělal, co je mi podsouváno,“ napsal a dodal, že s ligou bude na vyšetřování spolupracovat.

1. srpna 2021 v 14:16, příspěvek archivován: 1. srpna 2021 v 22:22

Devětadvacetiletı Kane má za sebou třetí rok ze sedmiletého kontraktu na 49 milionů dolarů. Bıvalı hráč Atlanty a Buffala byl v minulé sezoně se 49 body z 56 zápasů nejproduktivnějším hráčem San Jose před Tomášem Hertlem.