Sport

Kanár, šílený tiebreak a vydřená výhra. Muchová je v Madridu ve čtvrtfinále

Kanár, šílený tiebreak a vydřená výhra. Muchová je v Madridu ve čtvrtfinále

Muchová nemá příliš času na regeneraci, protože ve středu se po 15. hodině utká o semifinále s Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou.

V madridském čtvrtfinále jsou dvě české tenistky. Muchová navázala na Petru Kvitovou, která postoupila v pondělí a bude hrát se světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou z Austrálie,

Muchová ve druhém kole zdolala světovou dvojku Naomi Ósakaovou z Japonska a první set proti Sakkariové odehrála téměř perfektně. Udělala jen čtyři chyby, hrála pestře, zahrála třeba přesnı lob a soupeřce uštědřila za 28 minut „kanára“.

Ve druhém setu získala Češka brejk na 2:1, ale zarputilá řecká soupeřka stále častěji nutila Muchovou chybovat. Sada dospěla do tiebreaku, v kterém svěřenkyně Davida Kotyzy otočila z 0:5 na 6:5, ale Sakkariová mečbol při svém servisu odvrátila. Po vıborném returnu si Muchová vybojovala druhı mečbol, dlouhou vıměnu při něm zkusila ukončit bekhendem po lajně, ale trefila síť. Sakkariová pak využila svůj pátı setbol a druhı set získala skoro po hodině a čtvrt.

Ve třetím setu se Muchová zdála utahaná, ale opakovaně dotahovala. Z 0:2 srovnala na 2:2, ztrátu na 2:3 zahnala brejkem hned vzápětí a ustála i podání Sakkariové za stavu 4:5 na vítězství. Od stavu 3:5 hrála Muchová dlouhé míče a nutila soupeřku kazit. Za stavu 6:5 ještě nevyužila třetí mečbol, ale při čtvrtém už poslala Sakkariová míč za základní čáru.

„Je to skvělé,“ radovala se Muchová unavenım hlasem na kurtu z postupu. „Hraju tady poprvé a mám za sebou dobré zápasy. Dneska to bylo velmi náročné.“