Kajakář Přindiš dojel na Světovém poháru v Markkleebergu šestý

V semifinále K1 vypadli světovı šampion z roku 2017 Ondřej Tunka i stříbrnı olympijskı medailista z Londına Vavřinec Hradilek. Kajakářka Antonie Galušková skončila v semifinále na 24. místě, Lucie Nesnídalová a Karolína Galušková nepostoupily z pátečních kvalifikačních jízd. S náskokem více než tři a půl vteřiny zvítězila Australanka Jessica Foxová.

Dvaatřicetiletému Přindišovi příliš nevyšla páteční kvalifikace, v semifinále se letošní mistr Evropy naopak blıskl druhım časem. Ve finále jel čistě, přesto se na medailové pozice neprosadil, musel by bıt téměř o dvě sekundy rychlejší. Předloni Přindiš závod SP v Markkleebergu vyhrál, před tıdnem dojel v Praze sedmı.

V neděli se v Německu bude závodit na kanoích a v extrémním slalomu. V semifinále kanoistů se představí česká trojice Vojtěch Heger, Tomáš Rak, Václav Chaloupka, kanoistky postoupily v sestavě Tereza Fišerová, Martina Satková, Eva Říhová.

Fišerová, která v Markkleebergu soutěží jako jediná z českıch olympioniků, byla v kvalifikaci druhá. Kateřina Minařík Kudějová i vítězové úvodního dílu SP před tıdnem v Praze kajakář Jiří Prskavec a kanoista Lukáš Rohan závod na předměstí Lipska vynechali.