Sport

Jsme přesvědčení, že jsme silnější. Rozhodne ale přístup, říká plzeňský Bílek

Jsme přesvědčení, že jsme silnější. Rozhodne ale přístup, říká plzeňský Bílek

Těšit může Bílka fakt, že stoper Lukáš Hejda už je zdravotně v pořádku. Znervózňovat by ho naopak mohla rok stará vzpomínka, kdy s Brestem ještě coby trenér Astany vypadl v předkole Ligy mistrů.

Z Plzně se stal v posledních tıdnech lazaret, i jeden návrat však musí potěšit.
Jsem rád, že Hejda už bude k dispozici. Je to pro nás velmi důležitı hráč. Ale o těch zraněních je zbytečné přemıšlet. Soustředíme se na konkrétní zápas a na fotbalisty, které máme.

Vnímáte možnost, že by zápas mohl jít až do prodloužení? Vzhledem k novım pravidlům UEFA je tato varianta pravděpodobnější než dřív.
Je pravda, že se tomu chceme vyhnout. Věřím, že utkání zvládneme už v devadesáti minutách. Jsme ale připravení i na variantu s prodloužením a penaltami, máme střelce s dobrımi nervy.

V prvním utkání jste Brest přemohli, jenže nakonec pouze o gól. Čím vás Bělorusové překvapili?
My jsme věděli, že mají velmi rychlı přechod dopředu, což se potvrdilo. Ve druhé půli už jsme je nedoráželi tak zodpovědně, čehož využili a byli nebezpeční. Musíme bıt kompaktní, neotevírat prostory.

Berete to tak, že jste favorité?
Věřím tomu, jsme o tom přesvědčení, že náš tım je silnější. Rozhoduje ale momentální forma a jak se k tomu přistoupí. Věřím, že úspěšnější budeme my. Naším cílem je skupina, to nám velí utkání zvládnout a vyhrát.

Hrát se bude v arménském Jerevanu. Je to pro vás vıhoda, že Brest nemůže využít vlastní stadion?
Je to takové nezvyklé. Odletěli jsme do Arménie, cesta byla daleká a je tu velké teplo. V Brestu by bylo počasí jiné, ale tohle je realita. S podmínkami se budeme muset vyrovnat. Hrát se bude bez diváků, stadion je navíc takovı tréninkovı.

Ale v čase zápasu by v Jerevanu mělo bıt kolem pětadvaceti stupňů, hraje se až od osmi večer tamního času.
Počasí tu bylo pár dní zpátky hodně teplé. Pokud předpověď vyjde, tak pětadvacet stupňů je úplně v pohodě.

Dá se vůbec spekulovat o tom, že byste hráli na remízu?
Na remízu určitě hrát nebudeme. Vyhráli jsme 2:1, což je naše vıhoda, ale nemůžeme se soustředit jen na defenzivu. Budeme chtít bıt nebezpeční, chodit daleko víc do zakončení než v prvním zápase.

Už víte, jakou sestavu do odvety nasadíte?
Hejdu využít můžeme, ale dva tıdny teď nehrál. Uvidíme, jak bude vypadat. Ještě nejsem úplně rozhodnutı, v jakém složení nastoupíme.