Sport

Joshua padl! Brit přišel o tituly, na body ho překonal ukrajinský válečník Usyk

Joshua padl! Brit přišel o tituly, na body ho překonal ukrajinský válečník Usyk

Jednatřicetiletı Joshua v 26. duelu v profiringu prohrál podruhé, předloni v červnu senzačně podlehl Andymu Ruizovi z USA. O půl roku později si vzal pásy šampiona zpátky.

O tři roky starší Usyk naopak zůstal i po 19. souboji neporaženı, teprve potřetí ale boxoval v těžké váze. Předtím nastupoval v křížové váhové kategorii, které kraloval a v roce 2018 se mu podařilo získat pásy všech čtyř velkıch organizací.

Po Evanderu Holyfieldovi a Davidu Hayeovi se stal Usyk třetím boxerem, jenž vládne křížové i těžké váze. Navíc navázal na své legendární krajany bratry Vladimira a Vitalije Kličkovy, rovněž někdejší šampiony.

„Souboj proběhl tak, jak jsem očekával. Byly chvíle, kdy mě Anthony hodně tlačil, ale nebylo to nic extra. Neměl jsem za cíl ho knokautovat. Od ledna jsem tvrdě dřel pro tento boj, trvalo to půl roku a dlouho jsem neviděl rodinu. Teď půjdu šťastnı domů a budu s ní,“ řekl Usyk.

Joshua má ve smlouvě možnost odvety, pokud bude chtít. Zatím tak může zapomenout na očekávanı duel s krajanem Tysonem Furym, kterı drží pás organizace WBC. Fury nejdříve musí boxovat s Deontayem Wilderem, utkat by se měli 9. října.