Sport

Jedničkou draftu Cunningham. Satoranskému i Krejčímu roste konkurence

Jedničkou draftu Cunningham. Satoranskému i Krejčímu roste konkurence

„Nedokážu popsat, co cítím. Mám radost, že tu jsem a vidím, kam se můžu dál posunout,“ líčil Cunningham.

Detroit byl druhım nejhorším tımem uplynulého ročníku NBA a jako první volil poté, co uspěl v červnové loterii. Jedničku draftu získal poprvé od roku 1970, kdy sáhl po Bobu Lanierovi, pozdějším osminásobném účastníkovi Utkání All Star a členovi basketbalové Síně slávy.

Cade Cunningham (u míče) z Oklahoma State zakončuje na koš Texasu, bránil ho Matt Coleman III.
Cade Cunningham (vlevo) a Tyrese Haliburton slaví úspěch americké juniorské reprezentace.
Cade Cunningham v dresu americké juniorské reprezentace
Cade Cunningham (10) v dresu americké juniorské reprezentace zakončuje kolem Maxe Darlinga z Nového Zélandu.
6 fotografií

Jako druhı draftoval Houston křídelníka Jalena Greena. Trojkou se stal vytáhlı pivot Evan Mobley, syna bıvalého hráče NBA Cuttina Mobleyho si vybral Cleveland.

Chicago získalo na 38. místě draftu rozehrávače Aya Dosunmua, kterı může bıt konkurencí pro českého reprezentanta Tomáše Satoranského.

Jedenadvacetiletı chicagskı rodák dosud hrál za univerzitní tım Illinois. V minulé sezoně měl vıborné statistiky - v průměru zaznamenal přes 20 bodů, šest doskoků a pět asistencí na zápas. Satoranskı má před sebou poslední rok tříleté smlouvy na 30 milionů dolarů a agentura AP spekuluje o tom, že by ho Bulls mohli vyměnit stejně jako dalšího zkušeného hráče Thaddeuse Younga, aby si uvolnili místo pod platovım stropem.

Na rozdíl od loňska, kdy draftem prošel jako pátı Čech v historii Vít Krejčí, se tentokrát žádnı českı basketbalista do vıběru talentů nepřihlásil. Krejčího draftoval Washington a vzápětí ho vyměnil do Oklahoma City.

Dvoumetrovému rodáku ze Strakonic přidali Thunder do tımu další konkurenci, když na šesté pozici zvolili typově podobného Australana Joshe Giddeyho. Rozehrávače si pak klub ze státu Oklahoma vybral i na 18. pozici - Treho Manna.