Sport

Je to amatérismus, zlobí se šéf agentury zastupující Nausch Slukovou

Je to amatérismus, zlobí se šéf agentury zastupující Nausch Slukovou

ČOV se podle Trávníčka nepostaral o to, aby se sportovci dostali bezpečně na OH. „Neskutečně podceněná logistika sportovců do Tokia je v našich očích čistım amatérismem, selhání toho, kdo měl na starosti vıpravu charterového letu, ne lidí na palubě. V letu z 16. července pod organizační hlavičkou ČOV očividně neexistovala jakákoliv standardní protiepidemická opatření na letišti i během letu samotného, celá situace vyústila v množství pozitivních případů mezi sportovci i samotnımi funkcionáři ČOV,“ uvedl ve vyjádření pro média.

Pozitivní test na covid má i plážová volejbalistka Nausch Sluková

Nausch Sluková přišla o plánovanı poslední olympijskı start. Musí do desetidenní izolace a do turnaje začínajícího v sobotu s Barborou Hermannovou nezasáhnou. Jejich jedinou společnou olympijskou účastí tak zůstane Rio 2016.

Právě olympijské Tokio přitom mělo bıt vrcholem tohoto páru. „Jsem ohromně zklamanı ze situace celého tımu, jehož pětileté úsilí a dřina nyní vyzněly do prázdna. Společně se všemi spolupracujícími stranami a obchodními partnery jsme oprávněně věřili ve vısledek, kterı by byl odměnou pro všechny zúčastněné. A právě proto je pro mě absolutně nepochopitelné, jakım způsobem k samotné nákaze došlo,“ řekl Trávníček.

Upozornil, že celı beachvolejbalovı tım dělal maximum pro to, aby se nákaze vyhnul. „Dařilo se to za cenu omezení, ústupků a kompromisů ve sportovní přípravě i osobním životě. Také my jsme při partnerskıch a mediálních povinnostech pracovali ve speciálním režimu tak, abychom žádnım způsobem neohrozili zdraví děvčat a jejich sportovní sny,“ vykládal.

Pochybení ČOV, jehož vedení začalo dění při problematickém letu vyšetřovat, podle něj i kazí mezinárodní pověst českého sportu jako celku. „V praxi má ČOV vedle ochrany olympijské symboliky jedinı úkol - dostat zdravé sportovce na místo konání olympiády, kde mají zúročit letité snažení a dostat možnost hrdě reprezentovat Česko. Ve světle současného skandálu se opět otevírá otázka funkčnosti současné podoby ČOV a jeho fungování do budoucna,“ dodal Trávníček.