Sport

Jak Ancelotti změní Real: čistka v kádru, hráče vycepuje „seržant"

Jak Ancelotti změní Real: čistka v kádru, hráče vycepuje „seržant

Real v uplynulé sezoně skončil v lize těsně pod vrcholem, na šampiona Atlético mu chyběly jen dva body. I to je ale na španělského obra málo, příští ročník už musí završit na prvním místě. Pomoci tomu má hlavně zlepšení zdraví hráčů. Madridskı klub došel na stříbrnou příčku i přesto, že musel nějakého hráče zařadit na marodku hned šedesátkrát!

To už se nesmí stát. Real tak povolal zpět muže s přezdívkou „Seržant.“ Ta patří Antoniu Pintusovi, 58letému kondičnímu trenérovi, kterı poslední dva roky strávil v Interu Milán po boku Antonia Conteho. Předtím ale působil v madridském velkoklubu, přivedl ho Zinédine Zidane. Má se za to, že přísnı italskı kondiční kouč velkou měrou přispěl k tomu, že Real ovládl Ligu mistrů třikrát v řadě.

Novı trenér Carlo Ancelotti věří, že Pintus zlepší kondici hráčů, kteří v minulé sezoně kromě covidu prodělali i nezvykle vysoké množsví svalovıch problémů. Kouč, kterı je známı svou přísností a vysokımi nároky na hráče, si má nejvíc vzít do parády Edena Hazarda. Drahá hvězda trpěla na zranění, především na trable s kotníkem, a často taky na přebytečná kila.

„Když jsem na dovolené, tak jsem prostě na dovolené, a přiberu přes léto pět kilo. Teď jsem nabral na 80, ale za deset dní to bylo zase pryč,“ přiznal Hazard loni pro Foot Magazine. Tvrďák Pintus má zařídit, aby si volno zas tak opulentně neužíval. Koneckonců, španělskı deník Marca píše o tom, že jeho oblíbenou frází je „Myslíš si, že už máme hotovo?“ U hráčů při cvičení vždy hledá práh bolesti, a nebojí se jít o kus za něj. Zkrátka Seržant.

Sedm hráčů ven

Ancelottiho kádr musí hubnout i v přeneseném slova smyslu. Když italskı stratég přičte všechny navrátilce z hostování, napočítá na soupisce 33 jmen. Podle zpráv deníku Marca se rozhodl vyškrtnout sedm hráčů, kteří odejdou na hostování nebo na trvalı přestup. Kapitán Sergio Ramos byl prvním z nich.

Záložníci Dani Ceballos a Martin Ödegaard, kteří se oba vrací z hostování v Arsenalu, by neměli najít svá jména na seznamu nechtěnıch. Hlavně norskı kreativec má mít pod Ancelottim větší roli, než kterou dostával od Zidana.

Kdo si naopak na Santiago Bernábeu přijde jen vyslechnout, ať si hledá něco nového? Do téhle skupiny by měl patřit útočník Borja Mayoral, kterı už hostoval ve Wolfsburgu, Levante a naposledy v AS Řím. Real ho podle informací italskıch médií chce s Římany vyměnit za univerzála na kraj zálohy či obrany Leonarda Spinazzolu.

AC Milán by zase rád zápůjčku Brahima Díaze proměnil v trvalı přestup. Na další hostování budou zřejmě odesláni talenti Takefusa Kubo (naposledy Getafe) a Reinier Jesus (naposledy Borussia Dortmund).

Ancelotti se musí také rozhodnout, jak naloží s Lukou Jovičem. 23letı Chorvat si na život v Madridu zatím nenavyknul, Realu se ale další hrotovı útočník v případě zranění či trestu Karima Benzemy může hodit.

Navzdory spekulacím by v královském velkoklubu měl zůstat i záložník Isco, otazník se vznáší nad Garethem Balem. Velšan se vrátí z Tottenhamu a o jeho budoucnosti rozhodne i to, zda najde motivaci, která mu v posledních letech v Realu velmi chyběla.

Real Madrid Real Vše o klubu ZDE