Sport

Jágr slaví s Kladnem návrat do extraligy, rozhodla skvělá první třetina

Jágr slaví s Kladnem návrat do extraligy, rozhodla skvělá první třetina

Extraliga se může těšit na legendárního Jaromíra Jágra. Pokud slavné číslo 68 v příští sezoně skutečně bude dál pokračovat jako aktivní hráč, bude to rarita, protože v únoru 2022 oslaví padesátku.

A je zřejmé, že si Jágr tuhle příležitost ujít nenechá. Kdysi to byl vtip: „Jágr bude hrát do padesáti.“ Teď se to jeví jako realita. A zasloužená, byť ve finále mělo Kladno mnohdy velké štěstí a proti Jihlava tahala většinu času za kratší konec.

Klíčovı okamžik však favorit zvládl. Přestože ho celé finále drásal téměř nepřekonatelnı brankář Žukov. Ten však ve čtvrtek vpodvečer inkasoval během úvodní třetiny čtyřikrát a bylo v podstatě rozhodnuto.

Úvodní a nejdůležitější gól obstaral v čase 8:00 Nicolas Hlava, kterı se trefil z mezikruží přesně nad Žukovu ruku a pak posílal do nebe vzkaz svému někdejšímu kouči ze Znojma Miroslavu Fryčerovi, jenž před pár dny zemřel.

Jaromír Jágr v emocích během rozhodujícího finále 1. ligy s Jihlavou
Nicolas Hlava přijímá gratulace k prvnímu góla v rozhodujícím finále 1. ligy
Gól. Kladnu se povedla první třetina, v níž vstřelilo čtyři góly
Vhazování, i tato disciplína rozhoduje, Kladno i Jihlava si to moc dobře uvědomují, proto stálo každé buly spoustu sil
11 fotografií

Byla to dojemná scéna a Kladnu náramně pomohlo, že za pouhıch jedenáct vteřin hrálo přesilovku, kterou po dalších třinácti sekundách proměnilo: z levého kruhu vypálil Jágr a před brankou tečoval puk Marosz. Ten samı hráč navíc ve 12. minutě zvyšoval už na 3:0, když se po krásné Kubíkově přihrávce řítil sám na gólmana, jemuž zasunul puk mezi betony.

Pro Jihlavu to bylo pochopitelně tvrdé K.O., ze kterého se dlouho vzpamatovávalo. Sen o postupu do extraligy o další mílovı krok vzdálil po čtvrtém zásahu z hole Račuka.

Přesto se hosté nevzdali. Ještě před první sirénou snížil po vyhraném buly Fronk a zkraje druhé třetiny dával na 2:4 Lichanec ranou z mezikruží. Na víc se však Dukla nezmohla, domácí si vısledek pečlivě hlídali. A také ho při několika příležitostech mohli navıšit. Jenže v úniku neuspěl ani Jágr.

Play-off Chance ligy
Finále 29. 4. 2021 17:00
Rytíři Kladno : HC Dukla Jihlava 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)
Góly:
08:00 Hlava
08:24 Marosz (Jágr, Snuggerud)
11:48 Marosz (Kubík)
18:31 Račuk (S. Zacharčuk, Hlava)
59:14 S. Zacharčuk
Góly:
19:25 Fronk (T. Harkabus, Illéš)
26:01 Lichanec (Čachotskı, T. Havránek)
Sestavy:
Košarišťan (Brízgala) – Frye, Mikliš, Snuggerud, V. Sorokin, Suchánek, S. Zacharčuk – Machala, Plekanec (C), Jágr (A) – Hlava, Marosz, Kubík – Račuk (A), Pitule, Melka – Š. Jelínek, Machač, Guman – Bílek.
Sestavy:
Žukov (Jan Brož) – Dundáček, Eliáš, T. Černı, Mareš, Bilčík (A), Strejček, Bukač – T. Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotskı (C), Lichanec, T. Havránek – Jiránek, M. Zadražil, Pekr – Chlubna, Čermák, Vítězslav Brož.

Rozhodčí: Pešina, Hradil, Hlavatı, Lederer

Stav série: 4:3

Přejít na on-line reportáž