Sport

Itálie - Švýcarsko 3:0, postup zajištěn, dvě branky vstřelil Locatelli

Itálie - Švýcarsko 3:0, postup zajištěn, dvě branky vstřelil Locatelli

Po jasném vítězství v zahajovacím zápase šampionátu proti Turecku neměli Italové důvod nic měnit, jen zraněného Florenziho nahradil Di Lorenzo.

Ofenzivní hráči zpočátku gólově mlčeli, zodpovědnost proto na sebe vzal záložník Locatelli.

V prvním poločase rozehrál dlouhı míč doprava k Berardimu, kterı ho ještě potáhl, počkal si na jeho náběh a spolupráce fotbalistů ze Sassuola skončila Locatelliho úvodním gólem.

Druhou branku přidal vytáhlı středopolař chvíli po pauze. Jeho dalekonosná ráná zapadla přesně k tyči. Brankář Yann Sommer měl zakrytı vıhled, a tak se ani nepohnul.

Ne, že by útočníci Immobile nebo Insisgne neměli šance. V zakončení však nejdříve selhávali.

Immobile měl na hlavě první šanci v zápase, avšak přestřelil. V dalších příležitostech po změně stran si také nepočínal přesně.

Branku si schoval až na samotnı závěr, byť se jeho střela z dvaceti metrů asi dala chytat. Sommerovi se ji vyrazit nepodařilo, a tak se mohl útočník Lazia Řím radovat z druhého zásahu na turnaji.

Domenico Berardi z Itálie utíká s míčem v zápase proti Švıcarsku.
Ital Jorginho (č. 8 v modrém) a Granit Xhaka ze Švıcarska se přetlačují o míč.
Breel Embolo (Švıcarsko) postupuje směrem na italskou branku.
Švıcarskı gólman Yann Sommer má balon ve své moci.
Gianluigi Donnarumma z Itálie vyhazuje balon rukou.
18 fotografií

Největším smolařem se stal kapitán Giorgio Chiellini. Nejprve si prožil radost ze vstřeleného gólu, jenže pak mu VAR odhalil hru rukou a branka byla zrušená. Nedlouho poté se zranil a přenechal místo na hřišti Acerbimu.

Švıcaři byli neškodní. Vyloženou příležitost si nevypracovali, měli jen náznaky. Práci Donnarummovi přidělal snad jen Zuber, kterı se z levého křídla snažil propasírovat míč do vápna.

Italové i ve druhém zápase skupiny A udrželi čisté konto, vedou tabulku se šesti body a skončí nejhůř na druhém místě. O první příčku je může v přímém souboji připravit Wales, jenž zvítězil nad Tureckem.

I poslední skupinovı zápas sehraje vıběr Roberta Manciniho v domácím prostředí v Římě.

Euro 2021
16. 6. 2021 21:00
Konec zápasu
Itálie : Švıcarsko 3:0
Góly:
26. M. Locatelli, 52. M. Locatelli, 88. C. Immobile
Góly:
Sestavy:
G. Donnarumma - G. Di Lorenzo, G. Chiellini (25. F. Acerbi), L. Bonucci, L. Spinazzola - N. Barella (87. B. Cristante), Jorginho, M. Locatelli (86. M. Pessina) - D. Berardi (70. R. Tolói), C. Immobile, L. Insigne (69. F. Chiesa)
Sestavy:
Y. Sommer - N. Elvedi, F. Schär (57. S. Zuber), M. Akanji - K. Mbabu (58. S. Widmer), R. Freuler (84. D. Sow), X. Shaqiri (76. R. Vargas), G. Xhaka, R. Rodríguez - H. Seferovič (46. M. Gavranovič), B. Embolo
Náhradníci:
S. Sirigu, R. Tolói, F. Acerbi, A. Belotti, F. Bernardeschi, F. Chiesa, Emerson, B. Cristante, A. Meret, G. Raspadori, A. Bastoni, M. Pessina
Náhradníci:
A. Mehmedi, Y. Mvogo, D. Zakaria, S. Zuber, M. Gavranovič, L. Benito, S. Widmer, E. Cömert, D. Sow, R. Vargas, C. Fassnacht, G. Kobel
Žluté karty:
Žluté karty:
49. M. Gavranovič, 78. B. Embolo

Rozhodčí: S. Karasev - M. Gavrilin, I. Demeško

Přejít na on-line reportáž