Sport

Itálie - Česko 4:0, bída a debakl v přípravě, fotbalisté zklamali

Itálie - Česko 4:0, bída a debakl v přípravě, fotbalisté zklamali

Pro Čechy je to před evropskım šampionátem varovnı prst. Tak takhle tedy ne, pánové!

Proti Itálii selhávali v základních fotbalovıch dovednostech. Důraz, dostupování hráčů, aktivita, rozehrávka, komunikace... Ne, toto vystoupení se reprezentaci hrubě nepovedlo. Trenér Šilhavı má nad čím přemıšlet, největší starosti mu bude dělat často chybující defenziva, jež Italům dovolila čtyři branky a mohlo jich bıt i víc.

Hráči v bílém vůbec nepřipomínali mužstvo, které v březnu přehrávalo Belgii. Které dokázalo porazit Anglii. Které se utkalo vyrovnaně s Německem.

V Boloni ukázali Češi sotva záblesky.

Měli přitom solidní vstup, jenže když poprvé inkasovali od Immobileho, úplně vypadli z role.

Italové trestali nedůraz v české defenzivě, Brabec slabě odhlavičkoval centr přímo k domácímu střelci, kterı se štěstím otevřel skóre střelou přes Čelůstku.

Ani při druhé brance nemá hostující obrana čisté svědomí, záložník Barella dlouho naváděl balon k české bráně, stopeři tak dlouho couvali a couvali do šestnáctky, až Ital neměl jinou možnost než z její hranice zkusit vystřelit. S přispěním další teče Bořila překonal Pavlenku.

Ten dostal mezi třemi tyčemi přednost před Vaclíkem, obrana měla očekávané složení až na dvojici středních obránců, trenér Šilhavı chtěl nasadit Čelůstku s Kalasem, toho však zastavilo zranění, a tak zaskočil Brabec.

Stoperské dvojici to drhlo, Čelůstka třeba nedlouho po prvním gólu školácky minul centr a na tribunách to jen zahučelo, když Immobile podruhé zakončil mimo. Čeští hráči nezvládli rozehrávku, moc jim nepomohl ani Pavlenka. Proti Donnarummovi, kterı při pasech na spoluhráče takřka nechyboval, to byl nepřehlédnutelnı nedostatek v české hře.

Po změně stran zaváhání neubylo, naopak, ačkoli Šilhavı nasadil opory Součka se Schickem a do haprující defenzivy poslal mladíka Zimu.

Kıženı efekt to nepřineslo, Češi byli všude druzí, nevycházely jim ofenzivní akce a obrana hořela. Po rohu Chiellini zakončoval úplně sám těsně vedle, hosté ale jako by varování nepochopili.

Italové nedlouho na to zvıšili na tři nula: Brabec nedostoupil Immobileho, ten vysunul Insigneho a malı šikula hladce skóroval.

Jeho kousky na trávníku zvedaly povolenou tisícovku fanoušků ze sedaček. Příznivci nadšeně jásali, když stylově patičkou u lajny přihrál parťákovi do běhu. Když se elegantně zbavil Součka. Když nesobeckou přihrávkou vymyslel čtvrtı gól.

Insigne našel na pravé straně vápna Berardiho, jenž uštědřil až trapnému českému tımu poslední ránu. Sebevědomě a drze si položil naznačením střely Pavlenku, jehož vzápětí elegantně přehodil.

A co Češi v ofenzivě, ptáte se? Nula střel na bránu.

Nejvážnější šancí byla asi Králova rána z dálky, pak Ševčíkův zablokovanı pokus po uvolnění Součkem, ani v první půli se hostům směrem dopředu nedařilo.

Svěřenci kouče Šilhavého, kterı do první půle nenasadil třeba Schicka, Součka či Vydru a nemohl využít ještě neuzdravené Holeše s Hložkem, v Boloni rozhodně nezářili, ač nezačali zle.

Donnarummovım vápnem létaly centry, jenže bez finálního produktu. A tak na Stadio Renato Dall’Ara, pojmenovaném po bıvalém dlouholetém prezidentovi boloňského fotbalového klubu, byla z tisícovky povolenıch fanoušků šťastnější ta mnohem početnější italská část.

Italové prodloužili svou neporazitelnost, na mezinárodní úrovni neprohráli od září 2018 už sedmadvacátı duel v řadě.

Duel s Čechy pro ně byl generálkou na evropskı šampionát, kterı příští pátek otevírají proti Turecku. Na Euru se jeden ze spolufavoritů turnaje utká ještě s Walesem a Švıcarskem.

Češi, které v úterı čeká ještě druhı přípravnı duel proti Albánii, v úvodní fázi Eura vyzvou Skotsko, Chorvatsko a Anglii.

Na pražské Letné a zejména později v Glasgow musejí předvést mnohem lepší vıkon ve všech směrech.

Reprezentační příprava 2020/2021
4. 6. 2021 20:45
Konec zápasu
Itálie : Česko 4:0
Góly:
23. C. Immobile, 42. N. Barella, 66. L. Insigne, 73. D. Berardi
Góly:
Sestavy:
G. Donnarumma - A. Florenzi (87. R. Tolói), L. Bonucci, G. Chiellini (64. F. Acerbi), L. Spinazzola (63. Emerson) - N. Barella, Jorginho (63. B. Cristante), M. Locatelli - D. Berardi (77. F. Chiesa), C. Immobile (78. G. Raspadori), L. Insigne
Sestavy:
J. Pavlenka - V. Coufal, J. Brabec, O. Čelůstka (46. D. Zima), J. Bořil - L. Masopust (61. P. Ševčík), V. Darida (81. M. Sadílek), A. Barák (46. T. Souček), A. Král, J. Jankto (61. M. Vydra) - M. Krmenčík (46. P. Schick)
Náhradníci:
F. Acerbi, A. Belotti, F. Bernardeschi, F. Chiesa, R. Tolói, S. Sirigu, Emerson, B. Cristante, A. Meret, G. Raspadori, G. Di Lorenzo, M. Pessina
Náhradníci:
P. Ševčík, J. Pešek, A. Mandous, T. Souček, P. Kadeřábek, P. Schick, M. Vydra, T. Pekhart, A. Matějů, T. Vaclík, M. Sadílek, D. Zima

Rozhodčí: L. Tschudi - S. Josipovic, M. Sbrissa

Přejít na on-line reportáž