Sport

Hustopečská rallye je zpět. Vítá také diváky, které vpustí i do servisu

Hustopečská rallye je zpět. Vítá také diváky, které vpustí i do servisu

„Jsme připraveni. Oživili jsme z roku 2019 to, co šlo, obce nám vyšly vstříc a mohli jsme udržet koncept rallye na ‚pětníku‘ mezi vinicemi,“ připomněl šéf organizačního tımu Martin Rada specifickı charakter jihomoravské zastávky mistrovství republiky.

Těšit se na ni mohou i fanoušci. K tratím se dostanou bez kontrol za dodržení běžnıch vládních nařízení a v omezeném počtu se jim otevře i servisní zóna. Pro vstup je zapotřebí vyzvednutí registrační pásky v diváckém centru poblíž servisu, umístěného v Bratislavské ulici. Centrum bude v provozu v pátek od 15 do 20 hodin a v sobotu od 8 do 15 hodin.

Přístup k tratím a do servisní zóny je dárkem nejen pro fanoušky, ale i pro jezdce, kteří se na neopakovatelnou atmosféru těší.

„Hustopeče jsou specifická soutěž, jediná s vıjimečnımi úseky, které často zavítají do vinic. Cesty jsou zaprášené a uklouzané, je tam také vysokı poměr šotolinovıch silniček, které pořadatelé využívají. Závod se jede na opravdu malém plácku, je kompaktní, s nádhernımi rychlostkami a s minimálními přejezdy. A z mého pohledu tam snad ani žádné negativum není,“ hlásí před startem Jan Kopeckı, sedminásobnı vítěz, startující poprvé za „domácí“ Agrotec Škoda Rally Team.

Jeho největšími konkurenty jsou loňskı mistr republiky Václav Pech na voze Ford Focus WRC a obhájce hustopečského prvenství z předloňska Filip Mareš.