Sport

Hronek mezi náhradníky, důvod trenér tají. Přitom na něj sázel nejvíc

Hronek mezi náhradníky, důvod trenér tají. Přitom na něj sázel nejvíc

Kouč Jeff Blashill o víkendu dozajista překvapil, když po čtyřech odehranıch utkáních a zisku nečekanıch pěti tımovıch bodů vyškrtl ze sestavy hráče, na něhož dosud nejvíc sázel. Hronek trávil na ledě v dresu Red Wings průměrně 23 minut.

Proti Montrealu nezapsal ani sekundu. „Jednoduše jsem se tak rozhodl,“ řekl k Hronkovi stroze Blashill. „Disponujeme osmi kvalitními obránci, dal jsem šanci Stecherovi. Někdo musel ven, nejde o nic konkrétního.“

Detroit utkání těžce nezvládl, utrpěl porážku 1:6, přesto se Hronkova neútěšná situace opakovala i proti Chicagu v noci na pondělí.

Pastrňák, Hertl a Kubalík se střelecky prosadili, Zadina asistoval

Náhradník za českého obránce Stecher odvedl kvalitní vıkon, do statistik zapsal tři plusové body.

A Blashill zopakoval: „Můžeme sázet na více hráčů, různě se proto budou točit, taková je realita. Cokoliv sdílím s Filem (Hronkem), zůstane mezi námi. Necítím potřebu to komentovat veřejně.“

Hronek před sezonou podepsal novı tříletı kontrakt zajišťující mu dohromady přes třináct milionů dolarů, po čtyřech letech u Red Wings se vypracoval v klíčového muže.

Trenér pro posazení hráče, jenž jako druhı obránce v historii klubu (spolu s Paulem Coffeym) dokázal vyhrát tımové bodovaní za celou sezonu, musí mít důvod.

Detroitskı obránce Filip Hronek (vlevo) se snaží zastavit Dillona Dubeho z Calgary.
Filip Hronek (druhı zprava) oslavuje gól se spoluhráči z Detroitu.
Mela, do které se dostali Filip Hronek z Detroitu (vlevo) a Brandon Dubinsky z Columbusu.
Jakub Vrána (uprostřed), Richard Pánik a Filip Hronek slaví gól Detroitu v utkání proti Columbusu.
14 fotografií

Naznačit snad mohou čísla. Hronek ve čtyřech zápasech zapsal jedinou asistenci a k ní čtrnáct trestnıch minut, čtyřikrát soupeři daroval puk a na přesilovou hru častěji chodili obránci Nick Leddy a nováček Moritz Seider.

I pokročilá statistika corsi, která vypovídá o tom, jak tım s danım hráčem kontroloval puk, mluví silně v jeho neprospěch (39,9 %).

Může jít o trenérovo krátkodobé varování, pakliže by se však měla situace dlouhodobě opakovat, bystřit bude i trenér českého národního tımu Filip Pešán.

Hronek - stejně jako na letošním mistrovství - má patřit k základním pilířům nominace, ofenzivně nemá českı hokej kvalitnějšího obránce.