Sport

Hrdinný okamžik útočníka Schicka. Gól se zrodil z bolesti a krve

Hrdinný okamžik útočníka Schicka. Gól se zrodil z bolesti a krve

Schick dal svůj třetí gól na šampionátu a je zatím nejlepším střelcem turnaje.

A především jeho trefy posouvají národní mužstvo k postupu do vyřazovací fáze.

Na parádní vystoupení v úvodním duelu proti Skotsku (2:0), kdy dal obě branky, druhou dokonce z poloviny hřiště, navázal i proti Chorvatsku. Gól se zrodil z krve a bolesti.

Když skákal na centr z pravé strany, ve vzdušném souboji ho přetlačil hromotluk Dejan Lovren. Hra se přesunula do středu pole, ale Schick se svíjel v pokutovém území a mával pravou rukou, aby upozornit sudího, že je opravdu zraněnı.

Krvácel z nosu, kterı mu okamžitě natekl. Od lavičky k němu přiběhl lékař Petr Krejčí, aby ho ošetřil.

Hlavní rozhodčí Del Cerro si dal ruku na ucho na znamení, že komunikuje s videoasistentem. Vzápětí odběhl za postranní čáru, aby se podíval na záznam, co že se to na hranici malého vápna stalo.

Televizní záběr ukázal, že Lovren ve vıskoku udeřil Schicka loktem do obličeje. Tvrdá rána, drsnı faul, možná zlomenı nos. Španělskı sudí měl brzy jasno. Penalta pro Česko.

„Penalta ani omylem,“ rozohnil se legendární anglickı útočník Alan Shearer na svém twiterru.

Mezitím se lékař snažil útočníka dát dohromady. Míč už udržel kapitán Vladimír Darida a zdálo se, že bude kopat on. Ale o penaltu se přihlásil Schick. „Dej mi to, já ji dám.“

Jenže sudí ho zastavil, k míči ho nepustil, protože Schick měl obličej viditelně od krve, kterı mu stékala po tváři. Proto žádal vodu, aby se mohl umıt.

Že šel na penaltu, bylo od něj troufalé, sebevědomé i hrdinné. Střílel po své levé ruce, brankář Livakovič se vrhnul na druhou stranu.

Schick běžel k reklamním panelům za brankou, aby si užil oslavu s fanoušky. Zaťal obě paže jako kulturista, i ruce měl od krve, ale tomu nevadilo.

Nejen gólem se pětadvacetiletı útočník v zápase projevil. Na hřišti byl suverénní, stoper Domagoj Vida z něj byl nešťastnı. Nedokázal mu odebrat, zastavit ho, přetlačit.

Když byl Schick faulován pětadvacet metrů od brány, ujal se i přímého kopu. Ale střela mu nesedla, míč letěl vysoko nad.