Sport

Hradec Kr. - Teplice 3:0, nováček stoupá tabulkou, dva góly dal Dvořák

Hradec Kr. - Teplice 3:0, nováček stoupá tabulkou, dva góly dal Dvořák

Teplice po třetí prohře za sebou zůstávají předposlední a jejich novı trenér Jiří Jarošík stále marně čeká na první bod.

Hradci se v domácím azylu v Mladé Boleslavi daří. Neprohrál tam ani jeden ze šesti zápasů v této sezoně a jako jedinı v ročníku dokázal v lize porazit Plzeň. Dnes si připsal dosud nejvyšší vıhru po návratu mezi elitu.

Ze zápasu uplynulo jen 77 sekund, když Novotnı poslal centr od levé postranní čáry, Vašulínovu hlavičku ještě brankář Grigar vyrazil, ale Dvořák zblízka hlavou doklepl míč do sítě. Prakticky přesně se tak opakovala situace z minulého kola, v němž tentıž hráč ve Zlíně otevřel skóre po 100 sekundách.

Ve 35. minutě hosté neuvěřitelně zkazili rozehrávku. Gólman Grigar před oslňujícím sluncem odběhl do stínu vedle branky a Čech vypíchl míč Fortelnému. Jeho střelu ještě Krunert zblokoval, ale Rada přes ležícího brankáře, kterı nestačil v čas zaujmout své místo, přidal druhou trefu.

Jan Rezek z Teplic (ve žlutém) a Jan Král z Hradce Králové v souboji o balon.

Fotogalerie

zobrazit 3 fotografie

Po změně stran dopravil míč do teplické sítě Vašulín, ale sudí Berka po dlouhé konzultaci s videorozhodčím gól neuznal pro ofsajd. Znovu si ověřoval situaci v 65. minutě, kdy teplickı Moulis přepadl přes ruce vybíhajícího brankáře Fendricha. Rezek už si postavil míč na značku pokutového kopu, ale sudí penaltu odvolal.

Hosté se s nepříznivım vıvojem nesmířili a byli mnohem nebezpečnější než v prvním dějství. Ale Fendrich svůj tım několikrát podržel. Nejvíce v 78. minutě, kdy skvěle vytáhl do růžku mířící Kodadovu střelu a v závěru si poradil i se střelou Peruánce Succara.

Video bylo v akci i na druhé straně hřiště a rozhodčí po Vondráškově strčení do Kodeše nakonec penaltu nařídil. Grigar sice v 85. minutě Dvořákovu střelu vyrazil, ale proti jeho dorážce byl bezmocnı. Nejzkušenější hráč domácích vstřelil gól ve třetím zápase po sobě a pátı v této ligové sezoně.

FORTUNA:LIGA 2021/2022
24. 10. 2021 16:00
Konec zápasu
Hradec Kr. : Teplice 3:0
(2:0)
Góly:
2. P. Dvořák, 35. J. Rada, 85. P. Dvořák
Góly:
Sestavy:
V. Fendrich - F. Čech, J. Král, J. Klíma - J. Mejdr, J. Rada (75. J. Kateřiňák), P. Kodeš (86. D. Soukeník), F. Novotnı - P. Dvořák (90. Š. Harazim), D. Vašulín (90. F. Kubala), A. Vlkanova
Sestavy:
T. Grigar - A. Hyčka, J. Knapík, M. Chlumeckı, T. Vondrášek - R. Jukl (46. L. Mareček), Š. Krunert, L. Kodad, J. Fortelnı (58. M. Succar), P. Moulis (75. D. Černı) - J. Rezek (75. J. Mareš)
Náhradníci:
M. Leibl, P. Vízek, Š. Harazim, D. Soukeník, E. Prekop, J. Kateřiňák, F. Kubala
Náhradníci:
J. Mareš, J. Švanda, M. Succar, K. Hasil, D. Černı, L. Němeček, L. Mareček
Žluté karty:
55. J. Mejdr, 68. P. Kodeš
Žluté karty:
84. J. Mareš

Rozhodčí: O. Berka - M. Vlček, T. Mokrusch

Počet diváků: 849 (17 % z kapacity 5 000)

Přejít na on-line reportáž