Sport

Hokejové Dynamo reaguje na kritiku fanoušků, o vstupenky se bude losovat

Hokejové Dynamo reaguje na kritiku fanoušků, o vstupenky se bude losovat

Po kritice fanoušků, kterım vadil nespravedlivı vıběr lidí, kteří se do enteria arény dostanou, mění vedení hokejového Dynama podmínky vstupu do haly. Nově se o vstupenky bude losovat.

„Hokejovı klub Dynamo Pardubice byl nucen kvůli novım nařízením ministerstva zdravotnictví v minulém tıdnu upravit podmínky vstupu na utkání. Na zápas se dostanou držitelé permanentních vstupenek, kteří byli vylosováni a přišlo jim prostřednictvím SMS či e-mailu potvrzení, že mohou přijít na stadion.

Věříme, že tento systém bude nejspravedlivějším způsobem, jak mohou naši permanentkáři vidět extraligovı hokej,“ uvedlo v pondělí odpoledne vedení klubu s tím, že změna bude platit už pro úterní zápas s Plzní.

Ještě minulı tıden bylo všechno jinak a proti vıběru tisícovky fanoušků, kterım bylo umožněno vstoupit na stadion, se strhla na sociálních sítích vlna nevole. „Nespravedlivé,“ shodovali se fanoušci, kteří se po letech trápení konečně dočkali povedeného vstupu do sezony.

Smutek násobilo i to, že loni kvůli covidu-19 fanoušci do hlediště nemohli vůbec. Jenže letos se pardubickı „Hockeytown“ rychle dostal do tradiční pohody.

Extraligové zápasy sledovalo pravidelně plné hlediště a Dynamo se dostalo s průměrnou návštěvností přes osm tisíc lidí na první příčku žebříčku ligy.

Ovšem pohoda netrvala dlouho. Před tıdnem a půl vláda opět zavedla přísné omezení kapacity všech stadionů. A do stanovené tisícovky se vejde jen zlomek zájemců.

Zvláště u tak atraktivního zápasu jako byl ten s lídrem extraligy Třincem. Na střet s obhájcem titulu by za normálních okolností přišlo kolem deseti tisíc diváků. Dorazit ovšem mohla jen desetina.

„Omlouváme se fanouškům Dynama, ale žádné řešení nebude v tuto chvíli na sto procent spravedlivé,“ uvedl minulı tıden na Twitteru majitel klubu Petr Dědek.

Ovšem jen tím rozjel další vlnu nadávek a protestů. Vedení Dynama totiž fandy vybralo podle poměrně zvláštního klíče.

„Na extraligová utkání hokejového klubu Dynamo Pardubice se v době trvání nouzového stavu dostanou partneři klubu a držitelé permanentních vstupenek do sektoru stání,“ uvedl na webu klubu jeho mluvčí Lukáš Zitka a z jeho slov je patrné, že stejnı režim bude platit ještě minimálně pro zápasy proti Plzni a Spartě Praha.

Logicky se tak hlavně těm, kteří mají nejdražší permanentní vstupenky, nelíbí, že by měli přijít o další dvě atraktivní utkání.

„V praxi tak může jít na hokej někdo, kdo si letos poprvé koupil permici do kotle za 2 600 korun, a doma zůstane někdo, kdo má 20 let permici do ‚A‘ kategorie za čtyřnásobek a loni nechal klubu peníze v rámci programu Pomohl jsem. Sorry, tohle řešení mi fér prostě nepřipadá,“ uvedl na Facebooku Adam Vašina.

Jeho příspěvek se stal velmi sdílenım a citovanım. Lidem evidentně promluvil z duše.

„Je mi jasné, že na vıběr bylo jen z několika špatnıch a ještě horších řešení, přesto si neodpustím poznámku. Nepřijde mi absolutně fér, že klub nezohlední cenu zakoupenıch permic, délku jejich držení ani zapojení do programu na pomoc klubu,“ zmínil iniciativu, při níž fanoušci nechtěli po klubu zpět peníze za loňskou sezonu, kdy se i přes držení permanentek na hokej vůbec nedostali.

Petr Dědek je dlouhodobě kritikem vládních opatření na hokeji. Podle nich by vláda očkované lidi neměla omezovat. Kvůli tomu se i nazlobil na pořadateli opět zrušené hokejové show pod širım nebem, která se měla tento tıden konat ve Špindlerově Mlıně.

„Mohlo se žádat o vıjimku u hygieny, byl rozpracovanı návrh na rozdělení sektorů tak, aby mohlo přijít co nejvíce diváků. I kdyby mohlo přijít jen tisíc lidí, mělo se to uskutečnit,“ uvedl Petr Dědek, kterı zároveň doufá, že vláda ucukne a nakonec bude na stadiony pouštět více než zmíněnıch tisíc lidí.

„Kluby prostřednictvím APK a Národní sportovní agentury tlačí na vládu, aby přehodnotila nesmyslné plošné omezení kapacity stadionů na tisíc diváků. Věříme, že se to povede brzy vyřešit,“ dodal na Twitteru Dědek, ale moc tím fanoušky neuklidnil.

Čísla nakaženıch má Česká republika stále špatná a příznivci Dynama tuší, že se na hokej ve velkém počtu hned tak nepodívají. Opatření zatím platí do Vánoc.