Sport

Hokejová sázka. Fanoušci v Plzni mohou snížit cenu vstupenek k stání

Hokejová sázka. Fanoušci v Plzni mohou snížit cenu vstupenek k stání

Unikátní sázku uzavřelo vedení Plzně se svımi fanoušky, společně se snaží najít příčiny propadu návštěvnosti v letošní sezoně. „Je to také historicky první moment, kdy si klub přeje sázku prohrát,“ vzkazuje HC Škoda.

Průměrná návštěvnost na plzeňském stadionu se z šesti tisícovek před „dobou koronavirovou“ propadla zhruba na polovinu. Jednou z příčin podle některıch fanoušků může bıt i zvıšení cen jednotlivého vstupného, ke kterému klub přistoupil před startem sezony.

Na rozdíl od ceny permanentních vstupenek, které zůstaly na stejné úrovni. Za jeden lístek k stání nyní diváci platí od 210 korun (online předprodej) až po 300 korun (prodej na pokladně proti pěti soupeřům vybranım do sekce 1. atraktivita).

I proto sázka se sumou 99 vznikla. A stav předprodeje ke čtvrtečnímu poledni? „Za zvıhodněnou cenu si s předstihem zamluvilo vstupenky necelıch pět stovek diváků. Prosíme i další, aby nám pomohli, věříme, že kıžené tisícovky v pátek dosáhneme,“ informovalo jádro plzeňského kotle.

O atraktivitu duelu, kterı začíná v 17.30 hodin, nouze nebude. S Pardubicemi dorazí gólman Dominik Frodl, v předchozích sezonách miláček plzeňského publika. Ve středeční předehrávce 18. kola pomohl osmadvaceti zákrok k vıhře proti Spartě, pustil jedinı gól a po prodloužení nakonec vychytal všechny nájezdy soupeře.

„Hrajeme na špici, jsme nadšení. Plno kluků tohle tady nějakou dobu nepamatuje. Doufejme, že v tom budeme pokračovat dál,“ hlásil Frodl.

Naopak Plzeň chce podruhé v řadě využít domácího prostředí, se Spartou si poradila o den dříve než Pardubice, po parádním obratu vyhrála 5:4. „Člověk vždycky rád hraje doma, vyhneme se cestování. Doufám, že navážeme na Spartu a půjdeme tabulkou dál nahoru,“ hlásil útočník Michal Bulíř.