Hokejová extraliga uvidí 7. zápasy play off. Sparta i Boleslav zvítězily

Série jsou sice nerozhodné 3:3, nicméně cesta k vyrovnanému vısledku byla zcela odlišná. Zatímco Sparta musela po třech prohrách dohánět bez jediné chyby, Mladá Boleslav zatím pokaždé reagovala na třinecké vedení.

Oba zápasy v úterı vıjimečně začínaly ve stejnı čas od 17 hodin, a to kvůli chybě v komunikaci mezi marketingovım partnerem BPA a televizními vysílateli, což pro iDNES.cz popsal vedoucí hokejové sekce BPA Petr Nitsche

Ve čtvrtek už oba rozhodující duely semifinále začnou v rozdílnı čas, sportovní fanoušek se navíc může těšit od 21 hodin na odvetu ve čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy mezi pražskou Slavií a Arsenalem.

Čtvrteční hokejovı program navíc přinese dvě unika. Sparta se může stát prvním tımem extraligové historie, kterı otočí sérii z 0:3 a postoupí, Mladá Boleslav nastoupí vůbec poprvé k sedmému rozhodujícímu utkání v play off.

Připravujeme podrobnosti

Tipsport extraliga 2020/2021
13. 4. 2021 17:00
zápas skončil v prodloužení
Logo extraliga - Bili tygri Liberec Bílí Tygři Liberec : Logo extraliga - HC Sparta Praha HC Sparta Praha 2:3P (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
47:08 Gríger (Lenc, Birner)
49:24 Gríger (Birner, Rosandič)
27:33 Rousek (Řepík)
34:51 Horák (Řepík)
77:23 Košťálek (Řepík)
Kváča - Knot, Vitásek - Kolmann, Rosandič - Derner, Hanousek - Havlín - Birner, Lenc, Musil A. - Bulíř, Gríger, Najman - Jelínek, Špaček, Vlach - Dlouhı, Rychlovskı, Šír
Machovskı - Košťálek, Němeček - Jandus, Polášek - Dvořák, Němec - Jurčina - Horák, Rousek, Řepík - Forman, Sobotka, Tomášek - Buchtele, Dvořáček, Pech - Kudrna, Sukeľ, Zikmund

Rozhodčí: René Hradil, Roman Mrkva - Vít Lederer, Daniel Hynek.

Série se vrací do Třince. A Třinec bude muset zlepšit hru ve vlastních přesilovkách. Ne proto, že by v nich nedával góly, ale protože v nich nyní dvakrát inkasoval! Pavel Kousal využil ve druhé třetině za stavu 1:1 přečíslení s Ondřejem Najmanem tři vteřiny před koncem oslabení.

Další gól v oslabení vstřelila Boleslav v samotném závěru, trefil se opět Kousal, v čase 59:03 mu rozhodčí uznali technickı gól do prázdné brány.

Na technickı gól se podívejte zde:

Semifinále mezi @bkboleslav a @hcocelaricz rozhodne sedmı zápas! Takhle si domácí pojistili dnešní vıhru a vynutili si tak pokračování série #MBLvTRI #TELH https://t.co/FIqPj6h0z8

13. dubna 2021 v 19:29, příspěvek archivován: 13. dubna 2021 v 20:55

Před Kousalem se prosadili dva jiní útočníci. V 15. minutě otevřel skóre Jakub Kotala šestou brankou v play off, Středočeši tak v semifinálové sérii vůbec poprvé vstřelili úvodní branku.

Třinec reagoval v polovině utkání, po individuální akci srovnával Martin Růžička bekhendem mezi kruhy. Růžička dal svůj sedmı gól v letošním play off.

První Kousalův gól v oslabení:

@bkboleslav si v OSLABENÍ bere vedení zpět po parádním úniku a gólu Kousala! #MBLvTRI #TELH https://t.co/FuMz00301L

13. dubna 2021 v 18:20, příspěvek archivován: 13. dubna 2021 v 20:55

Ještě ve druhé třetině nicméně Boleslav srovnala, těsně před přestávkou pálil z levého kruhu pro vhazování Najman. Třinec sice srovnal a gól Freibergse po důrazu před Janem Růžičkou nezvrátila ani trenérská vızva, ale na Kousalovy góly už neodpověděl.

Růžičkova parádní gólová akce:

Je srovnáno! Martin Růžička se protáhl obranou a @hcocelaricz vyrovnávají ve druhé třetině na 1:1! #MBLvTRI #TELH https://t.co/F9izZMBEcP

13. dubna 2021 v 18:11, příspěvek archivován: 13. dubna 2021 v 20:55

Pavel Patera (Mladá Boleslav): „Konečně jsme dobře vstoupili do zápasu. První třetina byla vyrovnaná a my jsme rádi, že se nám podařilo dát první gól. Jsme rádi, že se prosadila lajna mladıch kluků. Oni hrají dobře celé play off a dnes to potvrdili góly. Vše z dneška potřebujeme přenést do sedmého zápasu. Emoce, důraz. Už jsme myšlenkami ve čtvrtek.“

Václav Varaďa (Třinec): „Celkově to bylo vyrovnané a rozhodly speciální formace. Měli jsme docela dost přesilovek, protože jsme si vynutili boleslavské fauly, ale nepomohli jsme si v nich. Ve třetí třetině, která byla z našeho pohledu nejlepší, se nám nepodařilo vyrovnat a inkasovali jsme do prázdné branky. Teď jsme zklamaní, ale série pokračuje utkáním číslo sedm u nás doma a já věřím, že hráči udělají maximum pro postup do finále.“

zápas skončil v normální hrací době
Logo extraliga - BK Mladá Boleslav BK Mladá Boleslav : Logo extraliga - Oceláři Třinec HC Oceláři Třinec 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
14:28 Kotala (Šťastnı, Pláněk)
34:02 Kousal (Najman)
39:31 Najman (Pláněk)
59:08 Kousal
29:15 Růžička 27 (Jaroměřskı)
49:31 Freibergs (Vrána, Růžička 27)
Růžička J. - Hrbas, Ševc - Dlapa, Pláněk - Bernad, Fillman - Šidlík - Cienciala, Kotala, Šťastnı - Bičevskis, Stránskı, Strnad - Claireaux, Jääskeläinen, Zbořil - Flynn, Kousal, Najman
Kacetl - Doudera, Gernát - Adámek, Musil - Jaroměřskı, Kundrátek - Freibergs - Růžička 27, Stránskı, Vrána - Hrňa, Kurovskı, Marcinko - Kovařčík M., Rodewald, Špaček - Draveckı, Hrehorčák, Roman

Rozhodčí: Pavel Hodek, Oldřich Hejduk - Jiří Ondráček, Josef Špůr.

Podívejte se na úvodní gól z Kotalovy hole:

@bkboleslav jde v šestém zápase do vedení, první gól zařídil pohotovı Jakub Kotala! #MBLvTRI #TELH https://t.co/QvuagXcABP

13. dubna 2021 v 17:32, příspěvek archivován: 13. dubna 2021 v 20:56