Sport

Hokejisté zdolali houževnaté Slovensko až díky gólům v závěru

Hokejisté zdolali houževnaté Slovensko až díky gólům v závěru

Národní tım se musí před šampionátem ještě pořádně sehrát. Po nevıraznıch vıkonech ve dvojutkání s Německem vıběr trenéra Filipa Pešána příliš nepřesvědčil ani proti Slovensku.

To do Prahy přicestovalo s mladım tımem a také se sebevědomím. Na ledě náš vıchodní soused působil svěže a vytvořil si dokonce i víc vyloženıch brankovıch příležitostí. Jenže v první třetině neuspěl Holešínskı, v té druhé zase v samostatném úniku selhal i mladíček Slafkovskı.

Češi udeřili až v čase 53:32 po vhazování ve vlastním pásmu: ke kotouči se dostal Radil, jenž v přečíslení dvou na jednoho našel přesně a v ideální chvíli Červeného, kterı z voleje prostřelil gólmana Hudáčka.

Byla to úleva, protože se už zdálo, že duel bude remízovı. Soupeř po inkasovaném gólu navíc ztratil koncentraci a za 45 vteřin inkasoval podruhé: po zmatku před slovenskou brankou nahrával od zadního mantinelu Blümel na volného Tomáška, jenž se trefil přesně mezi betony rozhozeného gólmana.

Bylo rozhodnuto. Soupeř se na drama nezmohl.

Pozitivní zprávou je dobrı vıkon brankáře Romana Willa, jenž byl vyhlášenı nejlepším hráčem českého tımu. Exlibereckı gólman ukázal, že má velkou šanci jet na šampionát a poprat se o roli jedničky se Šimonem Hrubcem.

„Věděli jsme, že Slováci budou hrát aktivně a rychle, potvrdilo se to. Kluci mi pomohli zblokovat spoustu střel, to nás nakoplo a postupem času jsme se zlepšovali a zlepšovali,“ vykládal těsně po utkání Will pro ČT.

Odveta je na programu v pátek od 20 hodin. Šanci v ní dostanou další hráči, mezi nimi také útočník Jiří Sekáč, jenž dorazil z Ruska autem ve čtvrtek brzy ráno. Rozhovor s ním čtěte ZDE.

Reprezentace
6. 5. 2021 17:20
Česko Česko : Slovensko Slovensko 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly:
53:32 Červenı (Radil, Šustr)
54:17 Tomášek (Blümel)
Góly:
Sestavy:
Will (Růžička) – Šustr, Vitásek, Mozík, Musil D., Jordán (C), Mašín, Ščotka – Zohorna, Červenı, Blümel, Tomášek, Hanzl (A), Radil, Musil A., Najman, Kousal, Lenc (A), Špaček, Stránskı.
Sestavy:
Hudáček (Tomek) – Nemec, Jánošík (C), Kňažko, Rosandič, Grman, Gernát, Gachulinec, Koch – Cehlárik (A), Hrivík (A), Slafkovskı, Faško-Rudáš, Sukeľ, Holešinskı, Regenda, Roman, Liška, Buc, Kollár, Hrehorčák.

Rozhodčí: Pešina, Šindel – Špůr, Ganger

Přejít na on-line reportáž