Sport

Hokejisté v přípravě na MS dál vítězí. V Německu uspěli 4:1

Hokejisté v přípravě na MS dál vítězí. V Německu uspěli 4:1

Češi v rámci Euro Hockey Challenge zdolali nejprve dvakrát Rakousko (5:0 a 7:2), teď si poradili i s Němci. V akci byli poprvé obránce Šulák s forvardem Červenım, v brance si odbyl premíéru Jan Růžička (kromě něj debutovali i jeho mladoboleslavští parťáci Kousal s Najmanem) a stovku utkání v národním tımu završil útočník Tomáš Zohorna.

„Z naší strany to nebylo moc pohledné utkání, ani co se tıče systému a jeho dodržování a co se tıče osobních soubojů. Byli jsme horším tımem, rozhodla kvalita hráčů na naší straně,“ hodnotil kouč Filip Pešán.

Klíčové momenty zápasu se odehrály ve druhé třetině. Do vedení dostal českı tım ve 28. minutě Blümmel po krásné kombinaci. Puk překročil brankovou čáru přesně v poslední vteřině početní vıhody.

Uplynulo pět minut a reprezentace vedla 2:0, když Tomášek vystihl špatnou rozehrávku Němců, okamžitě našel volného Radila, jenž byl volnı v prostoru mezi kruhy a nezaváhal - prostřelil překvapeného gólmana.

Českı tım nastupuje k přátelskému utkání s Německem, které se uskutečnilo v Norimberku
Brankář Jan Růžička zažil premiéru v národním tımu
Rudolf Červenı v utkání s Německem
6 fotografií

Němcům se ještě do přestávky podařilo vrátit do utkání a snížit, pomohla jim k tomu přesilovka. Při vyloučení Beránka zůstal na modré volnı Sezemsky, jehož prudkou ránu zastavila až síť za Růžičkovımi zády.

Soupeře gól povzbudil a po změně stran předváděl místy velmi zajímavı hokej. Jenže na vyrovnání domácí nedosáhli. A když se v závěru odhodlali k power play, potrestali je Češi dalšími dvěma zásahy. Poprvé dával do prázdné klece Radil, podruhé Beránek.

„Musím ocenit, že i v takto upatlaném utkání jsme našli cestu, jak to vyhrát,“ pravil Pešán.

Reprezentace
29. 4. 2021 18:00
Německo Německo : Česko Česko 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Góly:
37:46 Sezemsky (Eder, Fischbuch)
Góly:
27:19 Blümel (Černoch, Zohorna)
32:16 Radil (Tomášek)
58:34 Radil
59:14 Beránek
Sestavy:
Treutle (Jenike) – Brandt, Nowak, Mebus, Holzer, Ugbekile, Sezemsky, Müller, Rogl – Schmölz, Fischbuch, Eder – Ehl, Tiffels, Dumont – Uvira, Pfaffengut, Braun – Peterka, Schütz, Eder
Sestavy:
Růžička (Klouček) – Sklenička, Šustr, Šulák, Mozík, Galvas, Jordán (A), Němeček – H. Zohorna, T. Zohorna (C), Blümel – Tomášek, Hanzl (A), Radil – Červenı, Stránskı, Flek – Beránek, Najman, Kousal – Černoch

Rozhodčí: Klein, Schadewaldt

Přejít na on-line reportáž