Sport

Hokejisté Slovenska mají v kádru devět krajánků z Česka včetně tří z Třince

Hokejisté Slovenska mají v kádru devět krajánků z Česka včetně tří z Třince

Až v pondělí se nově k tımu připojila opora třineckı zadních řad Martin Gernát a také obránce Mislav Rosandič z tımu poraženého finalisty Liberce. V tımu jsou také gólman Branislav Konrád z Olomouce, obránci Martin Bučko s Markem Ďalogou z Pardubic a Patrik Koch z Vítkovic a útočník Matúš Sukeľ ze Sparty.

V sedmadvacetičlenném kádru je sedm zástupců slovenské extraligy a navíc útočník Dávid Buc, kterı hraje za Bratislava Capitals mezinárodní rakouskou ligu. Z dalších krajánků jsou z KHL brankář Július Hudáček ze Spartaku Moskva a útočník Adam Liška z Čerepovce. Ve Švédsku zářil útočník Marek Hrivík z Leksandu, kterı vyhrál produktivitu základní části švédské ligy. V tımu je i jeho klubovı spoluhráč Peter Cehlárik a ve stejné soutěži působil v Oskarshamnu obránce Adam Jánošík. Pět hráčů pozval Ramsay z finské ligy.

Slováci už mají za sebou šest zápasů v přípravě na mistrovství světa v Rize a všechny sehráli v Piešťanech. Utkali se s Lotyšskem (1:2 v prodloužení a 1:0 v prodloužení), Německem (4:3 po samostatnıch nájezdech a 2:1) a Rakouskem (3:1 a 2:0).

Na světovém šampionátu budou i jedním ze soupeřů Česka v základní skupině A, kde je čeká také Rusko, Švédsko, Švıcarsko, Dánsko, Bělorusko a Velká Británie.

V O2 areně se bude hrát ve čtvrtek od 17:10 a v pátek od 20:00.