Sport

Hokejisté Itálie budou po koronavirové nákaze postrádat opory i kouče Irelanda

Hokejisté Itálie budou po koronavirové nákaze postrádat opory i kouče Irelanda

Chybět v Rize budou kanadskı hlavní trenér Greg Ireland i jeho finskı asistent Riku-Petteri Lehtonen. Tım převzal kouč dvacítky Giorgio De Bettin s asistentem Fabiem Armanim.

Nákaza vyřadila gólmany Andrease Bernarda z Väsby a Jakea Smithe z Rittenu, obránce Thomase Larkina z Mannheimu, Enrica Miglioranziho z Asiaga a Alexe Trivellata z Västeras a útočníky Tommasa Traversa z Val Pusterie, Micheleho Marchettiho z Asiga a Matthiase Mantingera s Markusem Ganderem ze Sterzingu.

Italy ale nezasáhl jen koronavirus. Zranění vyřadila útočníky Diega Kostnera z Ambri-Piotty, Giovanniho Moriniho z Lugana, Joachima Ramosera z Norimberku, Lucu Zanattu z Cortiny i Marca Insama s Domenicem Albergou a Ivanem Taufererem z Bolzana.

Účast z minulého MS na Slovensku před dvěma roky si zopakují obránce Stefano Marchetti z Asiaga a útočníci Raphael Andergassen z Valpusterie a dva kanadští rodáci Anthony Bardaro a Angelo Miceli s Ivanem Delucou z Bolzana z mezinárodní rakouské ligy, Peter Hochkofler ze Salcburku i devětatřicetiletı veterán Marco Rosa z Asiaga, kterı je také z Kanady.

Marchetti se chystá na osmı šampionát a z toho čtvrtı mezi elitou, Andergassen na šesté MS a třetí v nejvyšší divizi. Z dalších hráčů si mezi elitou už zahráli zadák Daniel Glira z Valpusterie a útočník Daniel Frank s Lucou Frigem z Bolzana. Všichni v roce 2017.

Do kádru se dostal z nováčků i šestnáctiletı gólman Damian Clara z juniorského tımu Salcburku, kterı doplnil o osm let staršího rodilého Kanaďana Justina Fazia z Bolzana a dvacetiletého Davideho Fadaniho z Lugana. Ti také na mezinárodní scéně nechytali.

Na světovıch šampionátech ani nižší kategorie dosud nehráli ani beci Lorenzo Casetti z Asiaga, Gregorio Gios z Fassy, rodilı Američan Phil Pietroniro z Cortiny, Sebastiano Soracreppa ze švıcarského druholigového Thurgau a Peter Spornberger z německé druhé nejvyšší soutěže z Freiburgu.

Z útočníků nemají zkušenosti Simon Pitschieler z Bolzana, sedmnáctiletı Thomas Galimberti z italského druholigového Appiana nebo třiatřicetiletı rodák z Montrealu Stefano Giliati z Bolzana, kterı hrál nižší zámořskou AHL za Toronto Marlies či Norfolk i KHL za Záhřeb, i Alex Petan ze Székesfehérváru z mezinárodní rakouské ligy. Ten se také narodil v Kanadě a okusil AHL v Iowě a Clevelandu.

Italové vstoupí do turnaje v pátek proti Německu a v dalších utkáních ve skupině B budou hrát s Norskem, domácím Lotyšskem, Finskem, Kazachstánem, Kanadou a Spojenımi státy americkımi.