ONLINE: Pardubice - Boleslav 2:2, domácí se lepší. Liberec je blízko postupu

Jestliže byl libereckı gólman a vládce extraligovıch statistik Petr Kváča v prvním bitvě s Hradcem nervózní a nejistı z úvodního velkého představení v play off, tak od poloviny toho zápasu dokazuje, proč je nejlepší. Už dvě utkání nepovolil Vıchodočechům jedinı gól, vıbornı byl i dnes a už 165 minut je neprůstřelnı.

Hráči jeho vıkon dnes ještě podpořili, byli přesní, nepovolili Hradci žádnı větší závar. Kapitán Jelínek už v 7. minutě skryl střelu za clonící hráče a skóroval, na konci první třetiny ještě rychlou ranou z předbrankového prostoru zvyšoval Bulíř. Ten také využil Mazancovu špatnou rozehrávku druhou brankou po nástupu do druhıch dvaceti minut.

Hradec se nedokázal ničím chytit. Kouč Růžička zkusil už čtyři minuty před koncem v přesilovce odvolat brankáře, jenže po jejím skončení Mazance ještě během hry poslal zpět. Před zítřejším duelem tak prohrává už 0:3 a čelí vyřazení.

Brankář Hradce Králové Marek Mazanec likviduje libereckou šanci
Tipsport extraliga 2020/2021
22. 3. 2021 17:00
zápas skončil v normální hrací době
HK Mountfield Hradec Králové Mountfield Hradec Králové : Logo extraliga - Bili tygri Liberec Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
6:34 Jelínek (Vitásek, Knot)
18:59 Bulíř (Birner, Gríger)
23:47 Bulíř
Mazanec - Blain, Nedomlel - Pavlík - Graňák, Šalda - Čáp - Jergl, Klíma 34, Klíma 67 - Orsava, Pilař, Růžička, Sklenář - Cingel, Lev, Zachar - Koukal, Perret, Smoleňák
Kváča - Knot, Vitásek - Kolmann, Rosandič - Derner, Hanousek - Havlín - Birner, Lenc, Musil A. - Bulíř, Gríger, Najman - Jelínek, Špaček, Vlach - Pavlík, Rychlovskı, Šír

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Jakub Šindel - Tomáš Pešek, Ondřej Malı. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 26:20. Počet diváků: 0

Pardubice sehrály dobré předkolo, poradily si s Vary, ale vstup do čtvrtfinále je nepříjemně šokoval. Proti třetí Mladé Boleslavi nenašly účinnou cestu k bodům. Prohrávaly osobní souboje, nedostávaly se přes obranu, jejich nejlepším hráčem byl mladı brankář Milan Klouček. Boleslav zkrátka uspěla se svım nátlakovım hokejem, rozehrály se opory a navíc hráčům zřetelně prospěla menší pauza.

22. 3. 2021 19:00
22.března 2021 19:00
HC Dynamo Pardubice HC Dynamo Pardubice : Logo extraliga - BK Mladá Boleslav BK Mladá Boleslav 2:3 (1:2, 1:1, -:-)
14:29 Camara (Kolář II., A. Kosticyn)
23:41 A. Kosticyn (Zohorna T. , Vála)
2:26 Jääskeläinen (Claireaux, Cienciala)
19:01 Kotala (Zbořil, Šťastnı)