Sport

Heroický obrat nestačil. Házenkářky Mostu v Evropské lize doma podlehly Rumunkám

Heroický obrat nestačil. Házenkářky Mostu v Evropské lize doma podlehly Rumunkám

„Jsme v poločase a já jsem optimista. Budeme bojovat,“ slíbil polskı trenér českıch šampionek Adrian Struzik.

Andělé na startu prožívali peklo, rychle dostali tři góly a sami svůj první oslavili až po nekonečnıch osmi a půl minutách zásluhou Eksteinové. Předtím i nějakı čas potom naráželi na neprůstřelnou ruskou gólmanku Truskovou. Hosté frnkli až na rozdíl šesti branek (5:11), a nebıt skvělé Müllnerové v mostecké brance, rozdíl by byl ještě vıraznější.

„Ne že bychom hráli katastrofálně, ale bylo to o kvalitě střelby, ve které jsme netypicky zaostávali. Měli jsme stoprocentní šance a neproměňovali je. Podle mě nechytala ruská brankářka tak dobře, spíš my ji trefovali. Vždy jsme vybrali špatnou možnost při zakončení, tyhle minidetaily pak rozhodují,“ tvrdil mosteckı asistent trenéra Ondřej Václavek. „Bohužel ty góly z úvodu nám chyběly.“

Most vrátil obranu na 0:6 a postupně ukrajoval z manka, zkraje 2. poločasu dokázal zásluhou Andrıskové vyrovnat. Hnány hlučnım publikem dokonce domácí házenkářky skóre převrátily, poprvé vedly ve 41. minutě po trefě Mikuláškové na 17:16.

Nervydrásající přetahovaná pak šponovala slušně zaplněnou halu. Andělé měli na poslední útok pět vteřin, z poslední střely v poslední sekundě Mikulášková poslala balon do břevna. „V závěru nám uškodilo jedno vyloučení, mohli jsme zatlačit,“ litoval Václavek.

Ani on nepovažuje sérii za rozhodnutou, byť v Rumunsku bude půda hodně žhavá. „Zažili jsme atmosféru v Zalau, takže to bude ještě těžší než doma. Tady nám krásně zafandili diváci, tam to bude naopak proti nám,“ chápe Václavek. „Ale spousta holek má tımu co vrátit, po dnešku něco dluží. Ne že by se jim zápas úplně nepovedl, ale nehrály, co umí. Věřím, že si to nechaly do odvety. Postupem času nám daleko líp fungovala obrana a ke konci soupeři docházely síly víc než nám.“

Odveta v Rumunsku je na programu příští sobotu, vítěz dvojzápasu se ve 3. kvalifikačním kole utkání s maďarskım Debrecínem o postup do základní skupiny. „Do Rumunska letíme v pátek přes Vídeň, což je lepší než 1 150 kilometrů autobusem,“ oddychl si Václavek. „Jsem rád, že se to povedlo zařídit.“ Zařídí tım postup?