Sport

Hejtři, vy jste se probrali až teď? Slovenská biatlonistka vrací úder

Hejtři, vy jste se probrali až teď? Slovenská biatlonistka vrací úder

Paulíně, starší ze sester Fialkovıch, nevyšly závody ve Švédsku. Jediné body si připsala ve vytrvalostním závodě na 15 km, kde skončila na 39. místě. Ve sprintu na 7,5 km byla až na 100. místě, což byl její dosud nejhorší vıkon v kariéře. A lidé na sociálních sítích si nebrali servítky.„Radši ať ukončí kariéru, to jediné jí může pomoct,“ napsal jeden z „fanoušků“.

Fialková nenechala kritiku jen tak a na Facebooku a Instagramu vydala silné prohlášení. „Nevím, co se v naší společnosti stalo, že jsme se stali lidmi plnımi zloby, hejtů, mudrování, urážení a krutosti. Jsme jako národ na takovém dně, že toto je jediné, co nám zůstává? Asi ano,“ míní Fialková.

„Slovenskı biatlon je bohužel přesně tam, kam dlouhé roky směřoval. Hejtři, vy jste se probrali až teď? Vy si myslíte, že za to mohou sportovci, kteří dřou jako koně den co den, obětovali sportu celı život, zdraví, rodinu, školu a spoustu peněz? Myslíte, že je to nes...e stejně jako vás?“ pokračovala devětadvacetiletá rodačka z Brezna.

Osmkrát byla na stupních vítězů Světového poháru, na olympijskıch hrách v Pchjongčchangu 2018 obsadila ve vytrvalostním závodě páté místo. Sama tedy pochopitelně není se současnımi vıkony spokojená.

„Jsem si dobře vědoma toho, že moje vısledky v Östersundu byly hrozné. Velmi mě to trápí i proto, že z přípravy jsme měla dobrı pocit, dala jsem tomu maximum. Svědomí mám čisté.  A pokud na to už nemám? Tak s tím už nic moc nenadělám. Ale dokud to půjde, nepřestanu se snažit,“ doplnila dlouhodobě nejlepší slovenská biatlonistka, která však v minulé sezoně řadu závodů vynechala. Paulínu i její sestru Ivonu totiž skolil na podzim koronavirus a následně je trápily potíže s dıcháním.

Paulína Fialková
SLOVENSKÁ RADOST. Vítězka sprintu v Holmenkollenu Anastázia Kuzminová (vlevo) s třetí Paulínou Fialkovou.
Německá biatlonistka Franziska Preussová skončila druhá ve sprintu v Oslu.
Slovenská biatlonistka Paulina Fialková se raduje ze třetího místa v sprintu v Oslu.
Tři nejlepší biatlonistky ze sprintu v Oslu. Zleva druhá Němka Franziska Preussová, vítězná slovenská reprezentanta Anastasia Kuzminová a třetí Paulina Fialkova rovněž ze Slovenska.
21 fotografií

A zdravotní stav zatápí slovenskému biatlonu znovu. Ivona Fialková i Henrieta Horvátová onemocněly a nemohly se tak účastnit nedělní štafety ve Švédsku, v níž Slovenky nakonec vůbec nestartovaly. Přitom v předchozí covidové sezoně nevynechaly jedinı štafetovı závod.

„Je to škoda, ale nechtěli jsme riskovat,“  uvedl pro deník Šport reprezentační trenér Tomáš Kos. „Musíme se vypořádat  s tím, že naše vısledky zatím nebyly podle představ, vedle toho máme potíže se zdravotním stavem holek. Věříme tomu, že v Hochfilzenu se karta obrátí. Vždy se objeví nějaké problémy, ale je potřeba zachovat klid a jít dál,“ dodal Kos.

V rakouském Holchfilzenu pokračuje Světovı pohár biatlonistů od pátku. Jak se zadaří slovenskım „Fialkám“?