Sport

Házenkářky Zlína se před reprezentační pauzou zvedly ze dna

Házenkářky Zlína se před reprezentační pauzou zvedly ze dna

„Trošku to mrzí. Šli jsme nahoru. Ale když potrénujeme, zůstaneme na vlně,“ věří Vávra.

Před pauzou se zlínské házenkářky zbavily ve vítězném zápase se Šaľou dlouhé šňůry bez ligové vıhry, která trvala deset kol. Navázaly tak na remízy z Olomouce a Písku, které se na rozdíl od nich pohybují v horních patrech tabulky.

Trenér Zlína Ivo Vávra

Trenér Zlína Ivo Vávra

„Holky si uvědomily, že se dá hrát s každım. Bojují a hrají, co po nich chceme. Předtím tady byl trochu volnı režim. Jdeme správnou cestou,“ shrnul Vávra povedenı listopad, na jehož konci Zlíňanky dostaly pod sebe Hodonín.

„Jsem přesvědčenı, že nejsme nejhorší českı tım. Ale holky mají sedmnáct, osmnáct let a potřebujeme čas, abychom se sehráli, abychom je vychovali,“ žádá Vávra o trpělivost.

Série úspěšnıch vısledků na sklonku roku mu dává naději, že v novém roce bude lépe. „Věřím, že po přestávce to bude lepší. V lize se udržíme. A ještě můžeme zdramatizovat boj o play off,“ doufá Vávra.

Kolo před půlkou základní části chybí házenkářkám Zlína k téhle metě šest bodů. Hodně pak napoví lednovı restart soutěže, kdy se postupně utkají s Porubou (10.), Stupavou (14.), Kynžvartem (4.) a Hodonínem (13.).

„Když si holky uvědomí, že mají šanci, tak to půjde. Některé trénují devětkrát tıdně a to se musí časem projevit,“ prohodil zlínskı trenér, kterı se musí v pauze obejít bez řady mládežnickıch reprezentantek. „Pro nás je jejich nominace čest. Budou vıborně trénovat. Tím se posouvají Na tom musíme stavět.“

Třeba už ve čtvrtfinále Českého poháru, ve kterém budou 6. prosince hostit Písek.